Wpis z mikrobloga

Jak zarządzacie domenami?
Trzymam na ovh kilkanaście domen i rocznie już wychodzi mi ponad tysiąc złotych za utrzymanie adresów, których nie zdążyłem użyć albo widzę w nich potencjał. Czasem dostaję zapytania o sprzedaż tych aktywnych ale większość jest pusta i nawet nie ogłaszam bo liczę, że się przydadzą. Macie jakieś sposoby na tanie utrzymanie i zarządzanie?

Druga sprawa, na którym hostingu najlepiej teraz trzymać te strony? Chciałbym mieć dostęp z jednego hostingu do 3 stron, żeby dzieliły pojemność ale też nie kolidowały ze sobą i było wygodne zarządzanie. Gdzie jest najtaniej i najwydajniej?

#domena #domeny #hosting #wordpress #ovh
  • 12
Macie jakieś sposoby na tanie utrzymanie i zarządzanie


@Bitszkopt: Dziwne pytanie. Utrzymanie domeny kosztuje X zł, masz kilkanaście więc płacisz X razy kilkanaście. Chciałbyś mieć je po prostu zarezerwowane taniej? xD Masz na ovh, to jeden z najtańszych rejestratorów domen.

Co do hostingu to wybór masz ogromny, każdy poleci Ci coś innego, teraz jest sporo sensownych hostingowni. Ja korzystam aktualnie z cyberfolks, lh, zenbox i thecamels, wszystkie znośne. Najbardziej pasuje mi
zenbox


@testinkow: Zenbox jest wolny, zatrzymał się z wydajnością kilka lat temu, a od tego czasu branża poszła mocno do przodu, głównie za sprawą AMD. Polecam sohost czy jchosy. Cyberfolks wyłącznie w pakietach WP.
Zenbox jest wolny, zatrzymał się z wydajnością kilka lat temu


@zwierzak40: A to ciekawe, nie porównywałem ostatnio wydajności, ale pamiętam że jakieś 2 lata temu byli w topce.
Muszę sprawdzić jchost bo już gdzieś słyszałem niezłe opinie.
Jak zarządzacie domenami


@Bitszkopt: trzymam na aftermarket, część z przypisanymi cenami. Kiedy opcje na domeny były tańsze odnawiałem je w ten sposób, teraz co jakiś czas zrzucam zbędny balast wrzucając je na giełde lub zwyczajnie nieprzedlużając
@testinkow: Szybkość Wordpressa (czas wykonania PHP + czas zapytań do bazy mierzony za pomocą Query Monitor) jchost do zenboxa to 3x różnica. Podobnie sohost. Ogromna różnica. Seohost do zenboxa - ok. 2x. Testy robiłem na początku grudnia.

Panel zenboxa też działał niemiłosiernie wolno.
@Bitszkopt: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP

Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;) o tego jedne z najtańszych przedłużeń domen .pl (i nie tylko) wśród firm hostingowych.
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.

Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP dodatkowy rabat 20% w