Wpis z mikrobloga

#zakupy #mediamarkt Kupiłem telefon, płatność z góry, odbiór w sklepie. Przychodzę, a pani jako nowy pełnowartościowy telefon jaki zakupiłem pokazuje mi telefon w pudełku z naklejoną folią na ekranie i mówi, że to jest nowy ale mają nakaz otwierania 50% pudełek żeby nakleić folie swoją o wartości 150zł, żeby folia się lepiej sprzedawała xD taką bajkę chciała mi wcisnąć. Że ja tą folie teraz mogę w gratisie mieć bo innego egzemplarza telefonu nie mają. #!$%@? powiedzcie mi czy to prawda czy one myślały, że taki ciężki balas przejdzie żeby telefon z wystawy opchnąć... Powiedziałem, że nie chcę folii na używanym telefonie tylko chcę nowy telefon z folią na pudełku bo ja nie zamawiałem z działu "po wystawowe" droga Pani i proszę go ściągnąć z centrali bo w centrali dzwonilem maja pełno. To zaczęła coś #!$%@?ć, że one nie mogą ściągać. To powiedziałem, że proszę anulować. Powiedziała, że się dowie i żeby poczekać. Poczekam zobaczyć czy NOWY telefon magicznie się znajdzie :D
  • 12
@4rcz4s: Mi kiedyś przy kupnie zestawu komputerowego z monitorem gościu zaczął monitor z wystawy pakować do kartonu, mówię że nie chcę używanego, gościu do mnie to proszę pokazać gdzie w zamówieniu (wtedy kupno komputera polegało na dwóch wizytach, pierwsza złożenie zamówienia i po kilku dniach druga wizyta na odbiór) jest napisane, że ma być nowy, to się odwróciłem do gościa tyłem i wyszedłem z tego sklepu oznajmiając, że leci w #!$%@?
  • 2
@ottersideofme: @dzieju41 @dzieju41 @Grzzz Zmienił się status zamówienia, że towar jest ściągany do sklepu ;) hehe Martwi mnie, że z MediaMarktu (z innego sklepu) z drugiego końca Polski. Oby nie był jakiś kombinowany znowu. Całe szczęście nie dałem sobie opchnąć tego telefonu o niewiadomym pochodzeniu ale ile osób jest co to łyka, głównie starszych i mogą mieć np jakiś po zwrocie telefon z wadą techniczną i na nich spadnie bawienie się
@4rcz4s: @ottersideofme @JanImperator

Nie, nie ściemniała, pracowałem tam klika lat i mówi prawdę- żeby sprzedać więcej "usług" robi się tak, że nakleja się folie na "ileśtam" telefonów z puli (czasem nie miałem miejsca na stole, bo się suszyły te folie na telefonie- nakładane są na mokro), nawet się okleja naklejką opakowania, że "już zabezpieczone folią", też tak robiliśmy, czasem na TV też można zobaczyć naklejkę (na kartonie) - ten TV jest
@qcoolka: Okej, nie jest wykluczone, że faktycznie tak jest.. co brzmi absurdalnie. Takie coś powinno być umożliwiane tylko na życzenie klienta i oczywiśćie za darmo bazując na puli o której wspominasz. Op nie chcial telefonu więc pani bez zająknięcia powinna biec po następny, pięknie zafioliowany telefon przez chińczyka w fabryce telefonów.
@JanImperator: dokładnie, dlatego napisałem, że jak chciał nowy, to nowy, nie otwierany itp, ale sama praktyka oklejania telefonów "na zapas" jest normalna i to nie tylko w MM - MEx też to robi z tego co wiem i do od ładnych paru lat.
Robi się to po to by sprzedać więcej "dodatków", folię, etui, czasem robiliśmy bundle z kartą pamięci np.
No i oczywiście ubezpieczenie... Podstawa sprzedaży, już teraz chyba do
  • 0
@qcoolka: Nie zmienia to faktu, ze Panie próbowały mi go wcisnąć kłamiąc, że nie mogą ściągać telefonów z całej sieci sprzedaży i jak go nie wezmę to anulują zakup. To był taki mały szantaż. Ostatecznie się okazało, że jednak mogą bo telefon już idzie do sklepu. Martwiące jest też to, że taka sztuka z naklejoną folią w sklepie internetowym mm powoduje, że pokazuje się stan na zielono, że w wybranym sklepie