Wpis z mikrobloga

Hej! Kupowałem ostatnio LEGO na amazonie i po odebraniu paczki okazało się, że karton był wcześniej otwierany, plomby były nie przyklejone, w środku z 9 toreb było tylko 5 reszta kartonu dopełniona jakimiś dużymi randomowymi klockami. Od razu wystąpiłem o zwrot. Napisałem w zwrocie, że ktoś otwierał paczkę i tego nie chce. Mija kolejny dzień od dostarczenia przesyłki i zwrotu dalej nie ma. Miał ktoś podobną sytuacje ? #lego #amazon #amazon
  • 16
@funuman ludzie wyciągają cenne ludziki i części i robią zwrot. Nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja. Kiedyś Amazon robił od razu zwrot albo zera ale kasę, teraz tak średnio, bo pewnie skala problemu jeszcze większa.
@funuman Mialem dokladnie taka sama akcje niedawno, zwracalem zaraz po swietach i kase od Amazonu dostalem dzisiaj takze poczekaj jeszcze chwile, ciezko mi sobie wyobrazic, ze nie oddadza Ci kasy, bo niby dlaczego? Tak z ciekawosci, jaki zestaw Ci rozebrali?
@Samadam: daje to tyle, że według moich obserwacji jeśli podasz jakiś powód zwrotu, to oni potem ten twój zwrot pod tym względem weryfikują (czy był zasadny, czy faktycznie brakuje klocka tego a tego elementu, czy faktycznie opakowanie uszkodzone etc.). A jeśli dajesz zwrot bez podania przyczyny to przyspiesza to cały proces i zazwyczaj zlecają zwrot pieniędzy od razu w momencie w którym zarejestrują odesłanie paczki do nich.