Wpis z mikrobloga

Korzystacje z opcji kursów w #garmin? Ostatnio zaczęłam sobie wrzucać na mojego Fenixa 6s Pro gpx trasy do dreptania po górach, wygenerowany przez Mapę Turystyczną i już któryś raz po jakimś czasie od startu trasa mi się jakby "odwraca" i z każdym kolejnym metrem pozostały dystans do pokonania się zwiększa, zamiast skracać, mimo że w momencie włączenia aktywności wszystko się zgadza, również kierunek trasy. Zwykle mam zaplanowane pętle. Czy przyczyną może być to, że włączyłam kurs kilkaset metrów przed zaznaczonym startem?

Zastanawiam się co robię nie tak, że się takie chochliki dzieją, nie za każdym razem, ale już kilka razy takie coś się wydarzyło.
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Bukaa_ nigdy tak nie miałem. Uruchamiasz kurs, zapyta czy prowadzić do startu - jeśli jesteś przed startem i przez ten punkt idziesz to klikasz TAK. Dochodzisz do startu i powinno już iść wg trasy.
Jeśli odpalasz kurs już po minieciu startu klikasz NIE i powinien prowadzić dalej po kolejnych punktach.
Zrobiłem dziesiątki tras i nigdy nie było problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bukaa_ eeehhh..
Chyba chciałem zabłysnąć i coś nie pykło. Sam teraz sprawdziłem i nie widzę tej opcji. A głowę bym dał że kiedyś była.
Tak czy inaczej pobaw się tym wokół domu i sorry za ew wprowadzenie w błąd.
Ale jak pisałem wcześniej, ja nie miałem problemu w trasie, zawsze prowadziło ok.
  • Odpowiedz
Chyba chciałem zabłysnąć i coś nie pykło. Sam teraz sprawdziłem i nie widzę tej opcji. A głowę bym dał że kiedyś była.


@zybyzy: może masz jeszcze licznik do roweru? bo tam jest dokładnie jak opisałeś.
  • Odpowiedz