Wpis z mikrobloga

  • 0
@Curtsy9561 Czyli w JS stylujesz wybranyelement, no spoko. Po prostu kopiujesz zawartosc textarea do innego tagu (w celu wyswietlenia) i nadajesz temu tagowi klase odpowiadającą za pogrubienie. No to albo działa albo nie, bo nie może ledwo działać :)

PS jak dla poczatkujacego, ktory moze nie do konca czuje jak to wszystko dziala, to w ten sposob komplikukesz sobie nauke, bo na raz uzywasz 3 rzeczy w ktoryxh jestes nowy i
  • Odpowiedz
trzeba kliknąć guzik dwa razy

może masz podpięte zdarzenie "on double click" zamiast "on click"
jak już ktoś powyżej pisał - pokaż fragment kodu to ktoś ci podpowie

Najpierw bym zaczął od określenia czego się chcesz nauczyć. Jeśli JS to jakiego frameworka (Angular / React / Vue / ...).
Z tego co piszesz to mam wrażenie, że próbujesz robić jakiś przykładowy projekt/kurs, nie mając do końca wiedzy jak działają poszczególne rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@watss: Tak chce sie uczyc html bardziej pojsc pod budowanie stron itp fragment kodu : function toLowerCase() {
document.getElementById('toLowerCase').onclick = function() {
var LowerString = document.getElementById('MainText').value.toLowerCase()
document.getElementById("MainText").value = LowerString
}
}
a i nie mam double klick no ogólnie projekt bardzo prosty a wiem ze niektorzy po takim czasie na javascript potrafia juz pisac w miare skomplikowane programy. Nie wiem czy sie do tego nadaje nie mam łba typowo pod
  • Odpowiedz
  • 0
@Curtsy9561 więc masz do wyboru albo się uczyć na własnych błędach (dowiadywać się co było źle), albo więcej zainwestować w naukę jak coś działa, żeby było lepiej potem w praktyce :)
  • Odpowiedz
@Curtsy9561: im więcej kodujesz, tym stajesz się lepszy (w teorii)
nie wiem co rozumiesz przez "projekty", ale raczej nie tędy droga
bo np. zrobisz w tygodniu 1 stronę-wizytówkę, w następnym tygodniu kolejną taką stronę, więc jaki progress może tu nastąpić? bardziej będzie to powtarzanie swoich ewentualnych błędów
można mieć swój jeden projekt testowy i na nim sprawdzać kolejne wersje rozwiązań danego problemu
albo znaleźć jakiś dobrze napisany projekt open-source i wgryźć się w jego kod, analizując jak rozwiązali różne
  • Odpowiedz
  • 0
@watss A teraz to generalnie w planach mam stworzyć małego portalu z artykułami że będzie można się zalogować jako administrator lub użytkownik zmienić zdjęcia i ogólnie. Nie wiem czy takie projekty mnie rozwijają ale może ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Curtsy9561: nie będę analizował całości, ani CSS, bo to nie moja działka, skupiłem się na 2 rzeczach :)

1. jak masz label for="x", to powinieneś mieć też element o id="x", do którego jest ten label przypisany

2. wracając do toLowerCase: bezpośrednio w kodzie, do przycisku o id="toLowerCase" przypisałeś onclick="toLowerCase()",
a na samym początku funkcji toLowerCase() jest przypisanie do tego samego obiektu znowu
  • Odpowiedz
  • 0
@watss Dzięki bardzo, napewno sie przydadzą wskazówki. Czyli jak rozumiem teraz mam ten kod z tego projektu ulepszać i ulepszać? Czy zaczac rovix kolejne tak jak pisałem z tym portalem?
  • Odpowiedz
  • 1
@Curtsy9561 Poćwicz jeszcze trochę na obecnym, potem może być "portal" :)
Zrób sobie ćwiczenie z tą tabelą o której wspomniałem wcześniej i sam kombinuj dalej :)

Tylko nie wiem czy czysty JS będzie dobrym wyborem. Może jakieś jquery na początek, dla ułatwienia sobie życia.
Wtedy znalezienie wybranych elementów do podpięcia zdarzeń będzie takie jak w css. Wystarczy taki kod do podpięcia funkcji addRowBelow(kliknietyElement) do wszystkich elementów z przypisaną klasą y:
$(".y").on( "click", function( event )
  • Odpowiedz