Wpis z mikrobloga

@Jariii:

Jaki zrobię wybór to raczej moja sprawa. Póki co proponuję pośmiać się z tych którzy do tej pory głosowali jak głosowali i zafundowali nam to co aktualnie mamy.

Jedno jest pewne, to co jego różni od reszty polityków to on niczego nie obiecywał na spotkaniu. Tylko uświadamiał ludzi jakim błędem jest dalsze brnięcie obecną drogą. Na jakiekolwiek inne spotkanie pójdziesz to w każdym mieście dowiesz się że powstanie wiadukt/most/obwodnica/droga -
  • Odpowiedz
@Szokatnica: A co mamy? Przez ostatnie dwadziescia lat sporo sie zmienilo na lepsze, sam bylem przeciw wejsciu do UE a teraz sie wstydze. Ale Korwin najchetniej by wyszedl z UE. Niczego nie obiecywal... Slaby z niego polityk skoro nie ma zadnych planow. Wiadukt/most/obwodnica ostatnio postawili te 3 rzeczy u mnie z panstwowych pieniendzy i gwarantuje ci, ze to byly potrzebne inwestycje. Zreszta obwodnice to 20 lat stawiali, dopiero UE sie dorzucilo.
  • Odpowiedz
@Jariii:

Kolego, to dyskusja na długie godziny. Jednak odniosę się do tego co napisałeś. Mianowicie, fakt dzięki UE powstało wiele rzeczy na które pewnie i dalej czekalibyśmy 20 lat albo i więcej. Jednym słowem pieniądze te pozwoliły na rozwój. Jednak pamiętaj, że nie ma nic za darmo i te pieniądze UE też w końcu odzyska i wpompuje w inny kraj. Dobrze? Bardzo możliwe, tylko pamiętaj że UE to nie tylko dotacje
  • Odpowiedz
@Szokatnica: Na tym polega cala idea teraz placa nam Niemcy a jak my bedziemy bogaci bedziemy sie skladac na kogos innego. Mala cena za skok cywilizacyjny. Zreszta to wcale nie jest tak duzo kilka proc. z budzetu. Kase z unii rozkradaja? Pierwsze slysze UE dobrze kontroluje swoje wydatki i inwestycje. Problemem sa nasze samorzady stawiajace np. basen czy fontanne za te pieniadze i w ten sposob sie zadluzajace. Jak to pieniadze
  • Odpowiedz
@Jariii: Mamy obwodnice, orliki, stadiony i Bóg wie co jeszcze, ale ja chętnie zobaczyłbym infografikę nt. długu publicznego przed wstąpieniem do UE a obecnie. Nasze wnuki będą ten dług spłacać i wstydzić się za nasze pokolenie do czego doprowadziliśmy.
  • Odpowiedz
@Varajin: Orliki i stadiony to były bodajże z budżetu finansowane. Unia dopłaca ale nie finansuje całości. Dług publiczny? Nie mamy dużego długu publicznego, cyferki może i są przerazające dla Kowalskiego ale w skali Państwa nie jest zle, zresztą ty tego i tak nie płacisz. Zresztą mamy nawet mechanizmy konstytucyjne regulujące te kwestie. Nie ma co tego porównywać do długu Gierka. Ja chciałbym zobaczyć infografikę ile na tym zarobiliśmy, sam transport to
  • Odpowiedz