Wpis z mikrobloga

Czasami zdarza mi się ładować steamdecka ładowarka baseus o mocy 30w. Nie odczuwam dużej różnicy między nią a oryginałem ale myślicie ze ładowarka o mniejszej mocy może mieć wpływ na żywotność baterii?

#steamdeck
  • 10
@Antoni_Kosiba oryginalna ładowarka ma, jak mnie pamięć nie myli, 45W - czyli z taką maksymalną mocą może ładować. A te wszystkie współczesne baterie są zrobione tak, że przyjmują Max moc ładowania tylko jak są mocno rozładowane (napewno poniżej 50% muszą mieć), a im bardziej są naładowane tym wolniej przyjmują następna moc.
Więc musiałbyś mocno rozładować decka, żeby bateria mogła przyjąć Max moc i wtedy dopiero pokazały ci się info, że masz wolniejsza
A te wszystkie współczesne baterie są zrobione tak, że przyjmują Max moc ładowania tylko jak są mocno rozładowane


@Glacial: zainstaluj sobie Ampere na telefonie i zobacz jaki masz prąd ładowania przy różnych poziomach naładowania

Mocno się zdziwisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu @Antoni_Kosiba
A jak już gadamy o takich około - bateryjnych tematach to trzeba podkreślić, że naprawdę warto używać na co dzień wolnej, a nawet bardzo wolnej ładowarki.

Ja swój telefon - poco x3 kupiłem w połowie roku 20, mój dobry znajomy kupił identyczny równo rok po mnie. Ja prawie 100% czasu korzystam z tej swojej super-wolnej ładowarki 0.2A, on z oryginalnej super-szybkiej.

On w wakacje zeszłego roku musiał już wymienić telefon
Glacial - @Atreyu  @Antoni_Kosiba 
A jak już gadamy o takich około - bateryjnych tema...

źródło: temp_file1868150797168266275

Pobierz
Ja swój telefon - poco x3 kupiłem w połowie roku 20, mój dobry znajomy kupił identyczny równo rok po mnie.


@Glacial: swojego S22 Ultra kupiłem na premierę

Quick Charge co dzień, podobnie bezprzewodowe (też szybkie) ładowanie. Poniżej 3A nie schodzę. Nawet powerbank z QC

Bateria jak złoto. Jak zacznie padać, to kupię S23/S24 Ultra bez żalu. Ogólnie nigdy nie wymieniłem telefonu ze względu na słabą baterię, ale ja co rok-dwa biorę
swojego S22 Ultra kupiłem na premierę


Quick Charge co dzień, podobnie bezprzewodowe (też szybkie) ładowanie. Poniżej 3A nie schodzę. Nawet powerbank z QC


@Atreyu: samsung i szybkie ladowanie to oksymoron. 25W w dzisiejszych czasach to wolne ladowanie. Te chinczyki maja co najmniej 65, dlatego bateria im sie degraduje. Dla wspolczesnych baterii 15-25W to bezpieczne wartości.
25W w dzisiejszych czasach to wolne ladowanie.


@GokuMK: S22 ma QC i super szybkie ładowanie. To drugie 54W

Wiem że siajomi leci nawet 100W ale no ( ͡° ͜ʖ ͡°)