Wpis z mikrobloga

Czy dobrze rozumiem? Na stronie NAWA jest zrozumiale wyszczególnione, że posiadanie na przykład kursu "Acces to Higher Education" z #uk jest równoważne z posiadaniem wyksztalcenia średniego, i daje takie same uprawnienia w Polsce. Dodatkowo uprawnia do rozpoczęcia studiów. Nie byłoby to dla mnie dziwne, gdyby nie fakt, że owy kurs można zrobić w formie online, BEZ egzaminów. Ciekawe czy jeśli teoretycznie ktoś nie ma średniego wyksztalcenia, to może z tego skorzystać, aplikując na przykład do zawodów, gdzie średnie jest wymagane. Fakt, że niektore prywatne uczelnie przyjmą takiego kandydata, to w tym przypadku pewnik, ale niezmiernie zaintrygował mnie fakt, że ten papier ma identyczną moc prawną, co kilkuletnia szkoła średnia + matura. Skontaktowałem się z powyższą agencją, by potwierdzić. A Wy co sądzicie o czymś takim? W sumie na #ukraina można studiować medycynę online, więc nie powinno to dziwić. Są jeszcze kraje z takimi kwalifikacjami, które daja ciekawe uprawnienia w Polsce?

Link do kwalifikatora:

https://kwalifikator.nawa.gov.pl/Home/Details/1385

#studia #nauka
  • 10
posiadanie na przykład kursu "Acces to Higher Education" z #uk jest równoważne z posiadaniem wyksztalcenia średniego


@3k1m: Interesujące spostrzeżenie. Brytyjski system edukacji stosuje 9 poziomów, gdzie np. poziom 2 to podstawówka, 3 szkoła średnia, a level 4 to początkowe szkolnictwo wyższe.

Moim zdaniem, ukończenie szkoły średniej i napisanie matury w Polsce łączy się ze znacznie większym wysiłkiem niż osiągnięcie levelu 3 w UK, który można zdobyć przez rok na wiele
@3k1m nie pisz +matura bo matura to osobna rzecz od świadectwa ukończenia szkoły średniej. Wcale nie musisz mieć Polskiej matury żeby pójść w Polsce na studia (bo możesz mieć zagraniczną), ale świadectwo równoważne z ukończeniem szkoły średniej już musisz. Robisz gowno burzę o nic, gdyż taki dyplom potwierdzi że możesz iść na studia bo skończyłeś szkołę średnią, a następnie dostaniesz całe 0 punktów rekrutacyjnych z okazji braku matury. Choć pewnie są instytucje,