Wpis z mikrobloga

przypadkiem na YT trafiłem na filmik gdzie gostek pokazuje jak poprawnie ustawić głośniki z bass reflexem.

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@HardWax: Podeślij to zweryfikuję poprawność, bo ogólnie to zasady ustawiania głośników z bass-reflexem z przodu, z tyłu czy bez specjalnie się nie różnią.
@HardWax: W sumie nie jest źle. Co do tej odległości od tylnej ściany to brakuje mi wyjaśnienia co się dzieje i czemu. Mianowicie niskie częstotliwości generowane przez kolumny są w zasadzie wszechkierunkowe, więc przy ustawieniu blisko ściany bas jest od niej odbijany i przez to niskie pasmo jest zwyczajnie podbite, ustawienie w rogu jeszcze bardziej to potęguje. Efekt nie musi być negatywny, bo to zależy od strojenia kolumn i osobistych upodobań.
  • 0
@cukru: ekspertem od akustyki nie jestem, wyznawcą audiovoodoo też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale porady z filmiku zdecydowanie poprawiły jakość dźwięku, zwłaszcza w niskich i średnich częstotliwościach.
Ale porady z filmiku zdecydowanie poprawiły jakość dźwięku, zwłaszcza w niskich i średnich częstotliwościach.


@HardWax: No i to się liczy! Najważniejsze, że jesteś zadowolony Mireczku ()