Wpis z mikrobloga

#wroclaw mieszkanie na Sołtysowice - plusy minusy? Okolice herbsta.

- Lubimy jeść na mieście i być w centrum ale ceny nowych inwestycji są zabójcze (a chcemy raczej coś z pierwotnego ok 55-60m2, szczególnie że lecimy bez kredytu a końcówki jeszcze brakuje)
- robotę mamy poza wro na drodze do Oleśnicy więc ta strona spoko
- z największych mi wiadomych wad to wiem jak się korkują przejazdy przez tory
- bardzo tam wisi smog z domków?

Jak z mieszkaniem koło terenów wojskowych czy samego szpitala?
  • 13
  • Odpowiedz
@rajdowiecwamoku: aleja poprzeczna w godzinach szczytu w stronę przejazdu kolejowego potrafi się mocno zakorkować.

My też szukaliśmy i trafiliśmy na soltysowice bo udało nam się poniżej 10k znaleźć za metr. Pracujemy zdalnie a jak mamy pojechać do pracy to wsiadamy w KD i 15-20 min i jesteśmy na dworcu głównym więc nam pasuje w opór.

Jeśli lubisz jeść i żyć na mieście to raczej kolej wchodzi w grę. W okolicy mało
  • Odpowiedz
minusy


@rajdowiecwamoku: przejazd na poprzecznej, na dlugosza i wiadukt na boya, z drugiej strony, most trzebnicki, most osobowicki, most milenijny.
To sa okolice ktore sie korkuja i wydostac sie autem w godzinach szczytu to troche zejdzie.
Raczej nie wiem czy sa jakies wieksze minusy, natomiast przesledzilbym plany co ma powstawac w okolicy, bo sporo terenow stoi odlogiem przy poprzecznej, za korona itd.
Co do reszty to poza carrefourem i intermarche masz
  • Odpowiedz
@Iudex: jak masz do dyspozycji od ręki 350k to nic ciekawego z wtórnego nie weźmiesz - a za 1,5-2 lata jak dobije do 650k to znów się okaże za mało ¯\(ツ)/¯
A termin oddania za 1,5 roku u dewa pozwoli mi rozłożyć to w czasie.
Kredyt ze względu na specyfikę jdg odpada
  • Odpowiedz
@rajdowiecwamoku: Mieszkam na Soltysowicach od kilku lat, wiec expert here.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Minusy:
- MASAKRYCZNE korki w godzinach szczytu przez przejazd kolejowy. Są już plany aby pociągnąć obwodnice, to może będzie lepiej, bo plan niby zakłada wiadukt.
- Komunikacja miejska (nie-pociag) nie istnieje tutaj.
- Plany rozbudowy osiedla co może wpłynąć jeszcze gorzej na przepustowość.

Plusy:
- Pociąg (który tez jest minusem) - pozwala szybko dojechać
  • Odpowiedz
@rajdowiecwamoku: To inne osiedle Lokum. Tereny po cukrowni masz przy Koronie.

"Te tory co są obok prowadzą do wojska?" Raczej tak - ale baaardzo rzadko cokolwiek tam jedzie. Przez kilka lat widzialem moze 2 razy pociag.

"Ta betoniarnia obok jest bardzo uciążliwa?" Nie. No i dodatkowo slyszalem, ze dzierżawa na ten teren sie jej konczy, wiec pewnie powstanie tam jakis blok.
  • Odpowiedz