Wpis z mikrobloga

  • 533
@enforcer: 200 lat temu w USA było niewolnictwo więc dzisiaj w Europie czarnoskórzy mają prawo palić samochody, czego nie rozumiesz rasisto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Luko: handlem niewolnikami zajmowali się głównie żymianie ii arabowie. I to nie było tak że wpadali gdzieś na plaże w Afryce i łapali w siatkę murzynów. Murzyni prowadzili ze sobą wojenki plemiennie, o kozę o wielbłąda czy co tam jeszcze...no nie ważne. No i na tych ich wojenkach brali sobie jeńców, którzych opylali handlarzom niewolników za wódkę i paciorki. I ci handlarze ich wywozili do ameryki. Tak to działało. Dziśiaj ludziom
  • Odpowiedz
200 lat temu w USA było niewolnictwo


@Luko: A czym był kolonializm takich krajów jak Wielka Brytania, Francja, Belgia czy Holandia?
  • Odpowiedz
@Luko: A gdzie ja tak napisałem? Prostuję tylko głupotę jaką napisałeś, gdzie połączyłeś niewolnictwo w USA z zamieszkami w Europie.
  • Odpowiedz
Nie no akurat Francuzi i Angole to narody mocno #!$%@? w kolonializm i wyzysk czarnoskórych. Dlatego teraz wcale mi ich nie szkoda xd


@StoSloty1488: Tylko kiedy to było? Czas leczy rany, nie powinni dziś ponosić za to odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
bardziej 200 lat temu Francuzi palili i niszczyli Afrykę więc wydaje mi się że to wyrównanie historyczne


@Sisal: Gówniarz Mohamed, którego rodzice dostają na niego socjal od Francji, może np. Pierrowi, nauczycielowi geografii spalić jego 12 letniego Citroena, bo 200 lat temu państwo Francuskie miało kolonie w Afryce? Nie no, to ma sens.
  • Odpowiedz