Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #remont
Remontuje mieszkanie mieszkanie z rynku wtórnego, majster stare ściany na których jest farba wyszlifowal żyrafa. Następnie odpalił, wymieszał grunt z białą farba lateksowa aby przykryć kolory i zagruntować ściany przed położeniem gładzi.
Tak się robi ? Gładź będzie się trzymać ?
  • 11
@baltek: każdy ma jakieś swoje metody, zależy od podłoża. Jak jest stabilne to bez problemu będzie trzymać. No szlifowanie farby żyrafą to nie wiem w jakim celu, jedynie mógł się trochę po tym poślizgać, pomatować, bo farby tym nie zedrzesz.
@baltek: ściany żyrafa przed gładzią? Sens wątpliwy, no ale to forma "oczyszczenia". Potem odpylenie i grunt głęboko penetrujący. Farbe z gruntem można NA GŁADŹ zastosować, przed malowaniem docelowym.

Przed nakładaniem gładzi, na oczyszczoną ścianę wystarczy sam grunt.

Po gładzią h i szlifowaniu, ja daję grunt, nakładany wałkiem, potem farbę podkładową, a dopiero potem dwie warstwy farby docelowej.
@baltek ja bym nie ryzykował malując farba podkładowa wymieszaną z gruntem..masz starego majstra albo młodego nieuka.

Przezzylifowanie ścian w celu usunięcia luźnej struktury starego tynku lub farb jak najbardziej ok. Potem trzeba dobrze zagruntować w zależności od sytuacji albo gruntem wodnym albo głęboko penetrująym a w sytuacjach gdzie jest farba olejna gruntem szczepnym.

Czy się będzie trzymać, może tak może nie. Ja bym się nie odważył ale kto wie.
@baltek i oczywiście grunt musi DOBRZE wyschnąć, najlepiej 24 lub 48h jak słyszę że ktoś gruntuje i za godzinę czy dwie nakłada gładź lub maluje to stukam się w głowę.
@baltek: Szlifowanie żyrafą w celu usunięcia farby jak najbardziej ma sens, w celu zwiększenia porowatości powierzchni, aby szpachla czy co tam będzie nakładać lepiej się trzymała.

Mieszanie jakiegokolwiek gruntu z farbą lateksową, żeby przygotować powierzchnię pod szpachlowanie, technologicznie chyba nie ma sensu.

W ogóle mieszanie jakiegokolwiek gruntu z farbami chyba technologicznie nie ma sensu. Nie wiem czy kiedyś miało, nikt mi nigdy nie opowiadał szczegółów.

Większy sens ma rozrzedzanie farby wodą,
via Android
  • 0
@Wykop24h po nacięciu kratownicy nożem i naklejeniu tasmy i jej odklejeniu jest czysta, czyli dobrze się trzyma. Po zastosowaniu gruntu szczelnego mozna kłaść gładź ? Nie chce znowu za 5 lat remontu robic