Wpis z mikrobloga

Będzie was stać na to?


@Viado: za ślub zapłaciliśmy bodajże 84 zł, to był najtańszy wydatek z przyjęcia które organizowaliśmy. Chrzest i komunia są nieobowiązkowe, pogrzeb ma obowiązek zorganizować gmina, jeśli jednak chcesz mieć miejsce pochówku to trzeba liczyć nawet 15000 zł. Ja chcę żeby mnie skremowano do postaci pyłu który można wyrzucić gdziekolwiek w imię chrześcijańskiej zasady - z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, to już sam na
teraz sobie wyobraźcie ile będzie kosztowała komunia, chrzest, ślub albo pogrzeb. Będzie was stać na to?


@Viado: no nie wiem, tyle co teraz? U mnie ślub tałzen, niech wypieprzają.
Ja chcę żeby mnie skremowano do postaci pyłu który można wyrzucić gdziekolwiek w imię chrześcijańskiej zasady - z prochu powstałeś i w proch się obrócisz


@aarahon: nie możesz. Urna z prochami składana jest w kaplicy.
Urna z prochami składana jest w kaplicy


@aarahon: kosztowało mnie to 5 sekund, dłużej pisałeś ten komentarz. Nie otrzymasz urny do rąk własnych.

Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.
Urna z prochami składana jest w kaplicy

Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.


@GeDox: ustawa podana przez ciebie nie zawiera zapisów które potwierdzają to co napisałeś. Mogłeś też nie dopisywać głupot bo napisałeś:

Nie otrzymasz urny do rąk własnych.


a ta ustawa tego również nie zabrania więc ponownie pytam o podstawę prawną.
artykuł ten mówi tylko o pochówku zwłok a dokładnie gdzie mogą być pochowane.


@aarahon: dokładnie. Mówi także o tym, że szczątki (urny) mogą być pochowane także w kolumbariach (oprócz katakumb, grobowców itp.). Z resztą, jest to jałowa dyskusja. Zadzwoń do zakładu pogrzebowego to się dowiesz jak jest.

Art. 12 1. Zwłoki mogą być pochowane przez złożenie w grobach ziemnych, w grobach murowanych lub katakumbach i zatopienie w morzu. Szczątki pochodzące ze