Wpis z mikrobloga

@damienbudzik:

Mężczyźni boją się, że jeśli nie zarejestrują się w TCC, po przyjęciu ustawy przez naszych posłów, ich paszporty nie będą już przedłużane o prawo pobytu w Europie. Osoby te nie planują w najbliższej przyszłości powrotu na Ukrainę.


Czyli chcą się odciąć od Ojczyzny na czas wojny.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@damienbudzik: ogólnie to im i tak nic nie da jak Ukraina będzie chciała ściągnąć ludzi zza granicy to i tak to zrobi.

Już kiedyś była o tym dyskusja na Twitterku i o ile według prawa (w Polsce może być z tym różnie patrząc na to co robi PiS z KO) nie mogą ich ściągnąć. Jednak jest parę furtek, między innymi prośby o wydanie skazanych obywateli ukr. (Swoją drogą forsuje to teraz
  • Odpowiedz
@Aquamen: a czy nie znajdą się państwa, które zgodziłyby się na azyl dla takich Ukraińców?
Każdy pracujący imigrant jest teraz na wagę złota w krajach zachodnich, więc dlaczego państwa miałyby iść na rękę Ukrainie?
  • Odpowiedz
@damienbudzik: Gość #!$%@? głupoty, bez znajomości prawa, klasyk na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim ekstradycja kogoś skazanego w obcym kraju jest mega długim i trudnym procesem. W UK ekstracyja kogoś skazanego za kradzież ze sklepu w PL może ciągnąć się latami, ponieważ wyamga współpracy służb oraz sądów w obu krajach. To wymaga też ogromnych nakładów pracy i surowców, których Ukraina w trakcie wojny raczej nie
  • Odpowiedz
@damienbudzik: Zależy jak się kraje dogadają. W Polsce 65% z uchodźców pracuje + ci co przyjechali przed więc raczej rząd będzie chciał ich jakoś ochronić. Jednak im bardziej na zachód tym gorzej, w Niemczech na przykład pracuje tylko 19% z uchodźców (w pierwsze trzy dni wojny wyjechało też mnóstwo mężczyzn bo granicę były otwarte jeszcze) więc Niemcy potraktują to jako bat lub wypad(już teraz chcą zabierać im zasiłki żeby poszli do
  • Odpowiedz
Wszystko da się ułatwić zwłaszcza w warunkach wojennych.


@Aquamen: Mhm tak już widzę xDD w Europie masz miliony Ukraińców, z czego tylko część z nich podlega mobilizacji. Wiem, że nie masz zielonego pojęcia o mechanizmach prawnych i #!$%@? trzy po trzy co tam sobie wyobraziłeś, ale pamietaj, że najpierw musieliby sprawdzić którzy z nich w ogóle podlegają pod wojskową mobilizację.

Dodatkowo pozostaje jeszcze aspekt legalny. Odsyłanie ludzi do strefy aktywnej wojny
  • Odpowiedz
@Aquamen skoro ktoś wyjechał raz, i będzie widział, że znowu kombinują jak zdobyć mięso armatnie, to jaki to problem, wyjechać do Argentyny lub innego kraju, gdzie ekstradycja w praktyce jest niemożliwa.
  • Odpowiedz
@Grzegorzfloryda420: ja nigdy nie dezinformuje futrzaku. Wystarczy poczytać telegramy.

Poza tym obchodzono już biurokrację podobną do tej w tej wojnie. Polska (i nie tylko) stworzyły specjalne organizacje wożące broń na Ukrainę (słynny CBN- byli komandosi zatrudnieni przez państwo) Dzięki czemu czas dostarczenia broni z tygodni zmniejszał się do dni.

Podaj mi jeden powód dla którego w tej sytuacji nie można obejść prawa co do więźniów.
  • Odpowiedz
@Aquamen:

Podaj mi jeden powód dla którego w tej sytuacji nie można obejść prawa co do więźniów.


Choćby dlatego, że czym innym jest wysłanie broni, a czym innym złamanie praw człowieka, do których przestrzegania nasz kraj się zoobowiązał. Znowu, siejesz dezinformacje i widać, że nie masz pojecia o czym się wypowiadasz. Gdybyś faktycznie zadał sobię realny trud poczytania chociaż o tym, o czym piszesz, to wiedziałbyś, że prawa człowieka są skonstruowane
  • Odpowiedz
@Grzegorzfloryda420: ależ bzdury wierutne opowiadasz. Zawołam cię misiu kolorowy jak ogłoszą koniec formowania tych karnych batalionów. Zawsze tak z wami jest, że pieprzycie o prawie i przepisach, fejkach i propagandzie do czasu ogłoszenia informacji przez oficjalne profile ukraińskich urzędów.

Potem jest wersja, że nic nikt takiego nie mówił albo zwyczajnie omijajcie temat. Banda.
  • Odpowiedz
@Kumpel19 ale taguj #pieklomezczyzn .

Ci ludzie chcą zdążyć przed wejściem tej ustawy czy o co chodzi?

A załóżmy konsulat nie wyda Ukraińcowi paszportu i mu wygasnie. Przecież go nie deportują. Nawet bez paszportu możesz starać się o azyl.

@Grzegorzfloryda420: ugułem się zgadzam z tym co piszesz

Przede wszystkim ekstradycja kogoś skazanego w obcym kraju jest mega długim i trudnym procesem. W UK ekstracyja kogoś skazanego za kradzież ze sklepu w
  • Odpowiedz
do czasu ogłoszenia informacji przez oficjalne profile ukraińskich urzędów.


@Aquamen: xDDD no tak, oczywiście nie odniosłeś się w żadnym stopniu do napisanych konkretów. To, że oni sobie piszą i grożą to jest ich sprawa. #!$%@? farmazony bo nie wiesz nic o temacie.

Gdybyś chociaż spróbował wygooglować cokolwiek na ten temat (xDD swoją drogą widać, że nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby sprawdzić absolutnie podstawowe informacje na ten temat, gratuluje) to wiedziałbyś,
  • Odpowiedz
@Grzegorzfloryda420: pokaż mi tych prawników którzy zatrzymali komandosów z CBN. Bo chyba zgodne z prawem to wtedy nie było a na pewno powoływać się na prawo wtedy potrafili. Bredzisz jak potłuczony. Polacy i Ukraińcy w tej wojnie to tylko dwa przykłady jak pod presją i wojną można ominąć prawo dla "wyższej konieczności" ale ty i tak dalej brniesz w te swoje bzdury o prawie i prawnikach. Zawołam cię, zapisuję ten komentarz.
  • Odpowiedz
@Aquamen: Dobra już tam nie strasz panie rusek xD możesz mnie wołać, jestem totalnie pewny, że stanie się tak jak pisze jakiś random na wykopie z zerową wiedzą na temat mechanizmó prawnych, a nie specjaiści od prawa międzynarodowego pracujący dla światowych rządów.
  • Odpowiedz