Wpis z mikrobloga

@devel9k: wejdź na stronę biur podrózy, np. Soliści i zobacz ich program, skopiuj i masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja byłem dwa razy na Islandii i z grubsza się powtarza z tym, co tam jest napisane.
Wiele zależy od tego w jakim okresie jedziesz (inaczej podróżuje się zimą a inaczej latem), na jak długo i jakie będziesz miał auto do dyspozycji (nie wszędzie dojedziesz zwykłym samochodem). Ważne też jaki lubisz styl podróżowania. Niestety żeby zobaczyć dużo w niedługim czasie, to trzeba trochę spędzić za kółkiem i plan robi się napięty. Objechałem całą wyspę dookoła, wszerz i wzdłuż. Jak coś to podpowiem.
@Last_Viking: które miejsce do zamieszkania i pracy zdalnej, we wrześniu poleciłbyś? Na południu zadnych domków czy pokoi na taki najem nie ma w normalnych cenach (mała baza noclegowa). Fanem Reykjaviku nie jestem, Grundarfjörður zaliczyłem miesiąc temu i było w sumie spoko, ale nie patrzyłem za noclegami na taki dłuższy okres. Jak północny zachód i wschód? Nie sprawdzałem, ale Akureyri chyba całkiem dobrą renomą się szczyci.
Pozdr.
@w00nski: nie orientuję się jak wygląda sytuacja mieszkaniowa wszędzie. W okręgu stołecznym i na południu kiepsko. Z tego co wiem, słyszałem, to w Akureyri da się coś znaleźć. Przyjemne miasto i sporo możliwości. Przy takiej pracy to ja bym pojechał na Fiordy Zachodnie do Isafjordur albo do Bolungarvik :)