Wpis z mikrobloga

Może trochę #grazynacore no ale taka prawda.

Rocznik 1998 here, pamiętam lata 2008-2016, po 4-5 ekip na boisku, każdy czeka na swoją kolej, byli starsi i trochę młodsi (oni pociągnęli trochę te zabawę jeszcze, ale już w 70% mniejszej liczbie ludzi) a dalej? Pokolenie 2002+? Gdzie oni się kurde podziali? Boiska, orliki puste, czasem można jedynie zauważyć ojca grającego z 5letnim synem w wakacje.

Młode pokolenie nie wychodzi z domu? Nie interesuje się piłką nożną? Niż demograficzny? Czy może miasteczko powiatowe w którym to wszystko ma miejsce?
Jeżeli tutaj ktoś z big5 wojewódzkich to czyta to niech da znać czy w Waszych aglomeracjach istnieje "życie" na boiskach jak za starych czasów.

#mecz #pilkanozna #polska #kiciochpyta #pytanie
GlenGlen12 - Może trochę #grazynacore no ale taka prawda.

Rocznik 1998 here, pamięta...

źródło: Screenshot_20231224_101639_Instagram

Pobierz
  • 8
@GlenGlen12: wszystko po trochu, jest ich 1/4 mniej niż naszego pokolenia
po drugie, pamiętam że była kiedyś siara wśród młodych chłopaków że ktoś nie lubił piłke a teraz tego nie ma, sam pamiętam jak mnie wygananio na boisko grać w gałe a serio tego nie lubiłem. Jest teraz większy wybór innych aktywności fizycznej
po trzecie smartfony, PS4, XBOXY inne
@GlenGlen12 Jako rocznik 2000 chodziłem grać na boiska ale grałem głównie ze starszymi rok, dwa lata. Gdy Ci starsi wyjechali na studia czy za granicę do pracy to młodszych chętnych do gry było za mało wiec jakoś od 2017 już nikt nie grał, a jak jest teraz to nawet nie wiem. (Miasteczko 2k mieszkancow)
@GlenGlen12 Co ty gadasz. Jak jest ciepło to codziennie widzę jak gnojki grają w piłkę. Jedyna różnica to że teraz boisko jest co kawałek bo pobudowali orlików, a dawniej to z kolegami między drzewami graliśmy w piłkę bo w zasięgu było tylko jedno boisko pod szkołą które okupowali wszyscy. W dodatku #!$%@? bo małe i asfaltowe.
Boiska, orliki puste, czasem można jedynie zauważyć ojca grającego z 5letnim synem w wakacje.


@GlenGlen12: To spróbuj wynająć halę albo orlik do pogrania w piłkę. W zasadzie nie ma wolnych terminów albo są wolne o 22-23.
Może i dzieciaki w mniejszym stopniu idą spontanicznie pograć z kolegami, ale masa z nich trenuje w szkółkach, które nawet na wsiach potrafią mieć oddziały.
Rocznik 1998 here, pamiętam lata 2008-2016, po 4-5 ekip na boisku,


@GlenGlen12: W latach 2000-2008 było to samo. Pamiętam jak dziś że dostanie się na jedyne boisko asfaltowe przy szkole podstawowej na osiedlu graniczyło z cudem. Oczywiście starszym trzeba było ustępować i czekać aż skończą grać - a później gdy samemu było się "starszym" przejmowało się te przywileje. Latem byłem w okolicach tego boiska kilkukrotnie (teraz jest piękne, ze sztuczną trawą),