Wpis z mikrobloga

#sejm #bekazpisu #bekazlewactwa #wybory #tvpiscodzienny #tvpis #polityka Portal wykop śledzę już dość długo, a szczególnie siedzę w kwestiach związanych z polityka międzynarodowa jak i krajowa, ale dzisiaj w końcu założyłem tu konto, bo nie mogę już dłużej na to patrzeć i nadal milczeć. Mam do Was pytanie wykopki, czy wy naprawdę macie aż takie zapędy autorytarne, że popieracie siła przejmowanie państwa i usprawiedliwiacie wszystkie niekonstytucyjne działania władzy tylko, dlatego, że polityk jest z waszej opcji? Jeżeli tak dalej pójdzie to za chwilę obudzimy się w drugiej Rosji!!! To, że nowa większość wygrała wybory parlamentarne 15 X nie daje im mandatu do robienia wszystkiego co im się podoba, jest również weto Prezydenta na które nie mają większości. Nie można akceptować działan antydemokratycznych, bo jest to wielkie zagrożenie dla naszej przyszłości i wolności swobód obywatelskich. Sam głosowałem na opozycję, ale takie działania są absolutnie nieakceptowalne.
  • 11
Mam do Was pytanie wykopki, czy wy naprawdę macie aż takie zapędy autorytarne, że popieracie siła przejmowanie państwa i usprawiedliwiacie wszystkie niekonstytucyjne działania władzy tylko, dlatego, że polityk jest z waszej opcji?


@arek-markowski69: Jakoś konstytucja nikogo nie obchodziła, jak PIS zajmował TVP i tworzył niekonstytucyjne prawo gwarantujące im posiadanie telewizji.
Autorytarne zapędy pisu zostały po prostu ukrócone ich własną bronią, ich własnym prawem które napisali
@arek-markowski69: No oczywiście panie Matecki. Wcale wasze zapędy autorytarne nie są problematyczne. Oczywiście że stworzenie Rady Mediów Narodowych było zgodne z konstytucją. Oczywiście wasze przejęcie mediów poprzez odebranie KRRiT prawa do powoływania prezesów mediów i przekazanie tego ministrowi skarbu było zgodne z konstytucją. Oczywiście treści i sposób ich prezentowania w serwisach informacyjnych jest zgodny z prawem i konstytucją. Oczywiście obecność partii politycznych w mediach państwowych jest zgodny z prawem i konstytucją.
@arek-markowski69: A zlodzieja czy innego przestępce też uprzejmie trzeba prosić aby się stawił do sądu a potem do więzienia?
Bardzo dobrze, że ich tam zaorali i próbują dalej coś w tym kierunku to robić.
Partie z autorytarnymi zapędami trzeba pogonić siłą, bo SAMI nie odejdą.
Już samo to, że kaczyński miał numer prywatny do prezesa TVP i mógł zadzwonić o 3 w nocy wiele mówi o kondycji demokracji i praworządności za
@arek-markowski69: jak ktoś ci się włamie do domu (albo nawet wejdzie grzecznie bo go wpuscileś bo pewnie tak to widzisz) wyrzuci cię i zabarykaduje, zmieni zamki, okna zabije dechami, to będziesz pukał i ładnie prosił żeby wyszedł i czekał nie wiadomo ile, czy może wezwiesz policję i będziesz prosił żeby wyważyli drzwi albo sam to zrobisz? I czy będziesz słuchał wtedy tego włamywacza który oskarży cię o włamanie i niszczenie mienia?
@proba1: Który wyrok?

@Bleck @BayzedMan No dobrze, ale z drugiej strony jeśli chodzi o zmiany w mediach w 2015 roku PiS zrobił to właściwie zgodnie z prawem ustawowo. Mieli Prezydenta i Parlament swój, więc mogli robić co im się żywnie podoba bo mieli pełnię władzy, ale jednak trzeba przyznać, że działali w granicach prawa. Natomiast w tej chwili uchwałę stawia się wyżej niż konstytucję co jest prawdziwym skandalem oraz ignoruje się