Wpis z mikrobloga

Pewnego dnia Iwana odwiedził stary przyjaciel, Bienedikt, i powiedział "Iwan, znalazłem łapę małpy, która ma moc spełnienia trzech życzeń. Komunistyczny raj daje mi wszystko czego potrzebuję, ale Tobie może się przydać".

Kiedy sobie poszedł, Iwan, wróg ludu i anarchista, postanowił wypróbować łapę i wypowiedział życzenie, "małpia łapo, chciałbym mieć więcej jedzenia dla siebie", jako że był chciwy i egoistyczny.

Następnego dnia KGB przyszło po jego syna za współpracę z imperialistami - teraz Iwan miał więcej racji żywnościowych dla siebie.

Zmartwiony o syna, mimo że ten był wrogiem ludu pracującego, mówi do małpiej łapy - "chciałbym aby mój syn do mnie wrócił".

Następnego dnia KGB przyszło z jego synem do domu - aby pokazał gdzie ukrył broń i wsypał ojca.

Iwan, kiedy usłyszał pukanie do drzwi, powiedział ostatnie życzenie - "pomyliłem się w poprzednim życzeniu, chcę tylko, aby sobie poszli".

Oficer KGB wyważył drzwi, zniszczył małpią łapę i powiedział "Twój syn twierdzi, że wyznajesz małpiego boga. Religia jest wrogiem robotnika, a tylko ateizm jest naukowo prawdziwy".

Następnego dnia Iwan został zesłany do łagru, aby jego wiara w zabobony nie zaraziła zdrowych ludzi radzieckich. Od tego dnia nigdy nie zobaczył ani KGB ani syna.

#russianpasta
  • 1
  • Odpowiedz