Wpis z mikrobloga

Wczoraj obejrzałem Face: Frat Party Massacre (2012) - horror found footage przy którym maczał palce ktoś od V/H/S (2012). Miałem już z tym tytułem zetknięcie dawno temu - obejrzałem trailer i film wydał mi się wtedy taki dość dziwny, nijaki, więc go odłożyłem na potem, tym bardziej, że wychodziło w tamtym czasie wiele innych, interesujących mnie tytułów.
Ostatnio jakoś natknąłem się na niego ponownie i zrobiłem przy okazji mały research. Z komentarzy na Amazon, yt i innych serwisach wynikało, że tam się odprawia jakaś ostra makabra - żeby tego nie oglądać, bo "za mocne gunwo", albo, że film pozostanie z tobą jeszcze przez pewien czas (miałem oczywiście gdzieś z tyłu głowy, że to może być jakaś forma marketingu szeptanego).
Przed seansem miałem opory, odkładałem to (nie lubię filmów typu August Underground), ale w końcu ciekawość wygrała i się okazuje, że film nie taki makabryczny jak go malują. Owszem są sceny drastyczne, jak "defacing", ale przez słabe wykonanie i jeszcze słabszą grę aktorską, to jakoś nie szokuje, traci na realizmie. Film na to wygląda obecnie mało znany (na reddicie ktoś żalił się, że ciężko to "dzieło" jest dziś ogarnąć na dvd).

Tytułu raczej nikomu nie polecam. Nie polecam zarówno tym co nie mają stażu w tego typu filmach (może dla nich okazać się szokujący - tak jak to było tutaj na tagach z "Megan is Missing" (choć Face to trochę inny film i też nie szokuje wg mnie tak, jak końcówka Megan...)) i tym co niejedno już obejrzeli i liczą na jakieś solidne gore - będą raczej zawiedzeni. Film średniawka - do obejrzenia i szybkiego zapomnienia. Opinia serwisu bloody-disgusting.com widniejąca na okładce wg. mnie przesadzona.

https://www.imdb.com/title/tt2450026/
#film #horror #foundfootage #gore
Aperitiff - Wczoraj obejrzałem Face: Frat Party Massacre (2012) - horror found footag...

źródło: face

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
bo nigdzie nie potrafię znaleźć


@manqo: Jak to się mówi w takich przypadkach "try harder", ale ok, święta tuż tuż, więc trzeba pomagać ( ͡° ͜ʖ ͡°): upmovies_to i na stronie szukaj "face" - przescrolluj wyniki wyszukiwania i powinieneś mieć.
  • Odpowiedz