Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja
#wygnanime 9/14

Obejrzałem sobie byłem nie lada fikołki, bowiem - Witch Craft Works to jest nieledwie reverse otome, gdzie obiektem nieustającej atencji i simpowania jest nie dziewuszka, a chłopaczek, chociaż w istocie bardzo cipowaty. Oto się okazuje, że po amazońsku wysoka, posągowo piękna, dorodnie cycata i bardzo małomówna szkolna bogini, Ayaka, jest tak naprawdę wiedźmą na miotle, a jej sekretnym celem życiowym jest dobrostan głównego bohatera, bo ukryta moc w nim drzemie i tego typu duperele. Mamy tu dynamikę ochroniarza-obsesjonata i nieporadnego dziewczątka, ale, jako się rzekło, dziewczątkiem jest tu nasz bohater, Honoka.

Nie będę ukrywał, że nie jest to jakaś wybitna bajka, a ta wolta na samym wstępie zużywa się również przez to, że Honoka wstydliwy jest jak parodia panienki na wydaniu (a więc zupełnie nie w typie łasej na #!$%@? bohaterki otome, które miał parodiować), i bezpośredniość Ayaki wobec niego pozostaje zawsze żartobliwa. Kilka innych trików z powodzeniem reanimuje jednak seans. WCW jest absolutnie przeładowane wprowadzanymi co chwila nowymi postaciami i nowymi plot pointami, jednak z uroczą gracją przestępuje nad nimi ironicznie, zwykle w osobie małomównej Ayaki albo ignorującej ludzi na swojej drodze, albo likwidującej ich kolejną eksplozją. Nasza bohaterka naprawdę serdecznie w nosie ma cokolwiek i kogokolwiek poza Honoką.

Innym kwiatkiem do kożucha jest fantastyczna oprawa dźwiękowa, zarówno muzycznie, dublażowo, jak i po prostu w kwestii efektów – odgłosy licznych eksplozji są zawsze tak absurdalnie soczyste, że kładłem się raz po raz ze śmiechu. Mnóstwo jest tu straszliwie nachalnego 3D, którym seria się chyba szczyci, bo nawtykała go nawet i do OP. Być może jakiś zaawansowany mangokolega da radę wyjaśnić mi, co konkretnie w projektach postaci jest tak charakterystycznego, że nie przypominają mi absolutnie żadnej innej serii, mimo że przecież nie buzują wcale oryginalnością. Sposób w jaki rysowane są tu japy ma swój dyskretny styl, którego nie potrafię rozumowo zdefiniować.

Wspaniała zabawa, 2/10.
tobaccotobacco - #anime #animedyskusja
#wygnanime 9/14

Obejrzałem sobie byłem nie la...

źródło: ff2f441ce1b0201bc6ef322796e717dc

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz