Wpis z mikrobloga

@kodishu: Wraz z ulgą strącenia pisu ze stołka pojawia się jakaś dziwna euforia i myślenie życzeniowe, że teraz nasze wszystkie problemy znikną. Czekamy na pierwszy zimny kubeł wody.
@kodishu skąd ten fatalizm? Każdy, kto nie jest dzieckiem głosującym na konferencję, wie że politycy to zawodowi kłamcy, do koryta zawsze jest parcie, zawsze coś się #!$%@? i będą afery.
Ale tutaj chodzi o to, by naszym krajem rządzili normalni złodzieje i psychopaci, a nie złodzieje, psychopaci, a w dodatku debile i prostaki.
@vvv-vvv to realizm. Obserwuję politykę w tym kraju odkąd pamiętam, a pamiętam wybory Wałęsy na prezydenta bo sam biegałem rozwieszać plakaty z napisem 3 x TAK. Nie ma w tym kraju polityków profesjonalnych i nie ma profesjonalnej polityki.
Dlatego realnie wiem czym się to skończy
@vvv-vvv ale nie w tym leży główny problem. To co piszesz jest oczywiste. Ja mówię o rozczarowaniu społeczeństwa za jakiś czas i o fenomenie wiary w zmiany co 4 lata przy okazji każdych wyborów.
Mówię też o euforycznych wpisach w na wykopie w sprawie TVP, bez refleksji że PiS robił to samo 8 lat temu
@kodishu cóż, ja wykopu nie czytałem 8 lat temu, ale od czasów 4. RP popierałem platformę. I mi się do tej pory nie zmieniło. Trochę było dla mnie szokiem, jak się zorientowałem że ~~młodzi~~ ludzie zapomnieli co pis wyczyniał i wybrali najpierw dudeła, a potem parlament pisowski.
A co do procesu raz jedni raz drudzy - każda władza się zużywa w trakcie sprawowania władzy.