Wpis z mikrobloga

Wprowadzenie zaimków niebinarnych lub mówienie ministra zamiast minister lub kierownica zamiast kierowca to niska cena za brak typowo koreańskiej propagandy i kłamstw w żywe oczy i obklejenie w sreberko gowna jakie stworzyli z polskiej gospodarki politycy pisu przez ostatnie lata.
#tvp #tvpis #wiadomosci #bekazprawakow #bekazlewactwa
  • 10
  • Odpowiedz
@Notes: nie kierownica, a kierowczyni. A za likwidację żeńskich firm zawodów odpowiada komuna, przed wojną były popularne. I nikt im się nie dziwił. W PRL zlikwidowano to urzędowo. I teraz postkomuchy plują na takie formy, umysły ukształtowane wolą sekretarzy partii.
  • Odpowiedz
lub kierownica zamiast kierowca


@Notes: Ej wczoraj zasypiając zacząłem rozmyślać o tej kwestii. Czy kierowca nie jest już z natury feminatywem? Podobnie jak lodówka, przecież lodówka to kobieta.

Czy mężczyzna nie powinien być zatem kierowcem?
  • Odpowiedz
@Notes: ministra i inne tego typu określenia były popularne w Polsce przedwojennej, to komuna je zwalczała, jeśli ktoś chce do nich wrócić, to proszę bardzo

Co innego te wszystkie wygibasy typu zrobiłx czy aktywiszczum xD
  • Odpowiedz
@jaroty: Ogólnie to podoba mi się forma ministra, ale masz jakieś źródło że było to popularne przed wojną? Szukam w internetach i jedyne co znalazłem to z wikipedia: neologizm spopularyzowany w lutym 2012 r. przez minister Joannę Muchę
  • Odpowiedz
A za likwidację żeńskich firm zawodów odpowiada komuna, przed wojną były popularne. I nikt im się nie dziwił. W PRL zlikwidowano to urzędowo. I teraz postkomuchy plują na takie formy, umysły ukształtowane wolą sekretarzy partii.

@Rasteris: Przestań łżeć, to właśnie postkomuchy teraz forsują używanie tej nowomowy.
  • Odpowiedz
@ibilon: postkomuchy, największy beton z nurtu komunizmu narodowego to występuje w Radiu Maryja. Całe towarzystwo skupione kiedyś wokól takich osób jak Moczar, Poręba, Olszowski, Siwak. Większość starych wymarła, ale jakieś niedobitki mają głos na antenie. I ideologia tego środowiska mocno wpływa na narodowców, część PiSu.
  • Odpowiedz