Wpis z mikrobloga

Pytanie: w jaki sposób rząd zamierza utrzymać kontrolę nad telewizją publiczną gdy PiS zaskarży wszystkie ich ministerialne rozporządzenia do sądów administracyjnych? Liczą na to że sędziowie im to przyklepią? Co gdy sądy uchylą te rozporządzenia? #tvpis #sejm
  • 16
@zjadlbym_kebaba: Nie znam się na prawie, ale ze śledzenia tego cały dzień wydaje mi się, że Rada Mediów Narodowych jest ciałem, które ma ustawowe prawo mianować zarząd TVP. Minister obszedł ustawę o RMN mianując nowy zarząd. Wiadomo dlaczego - PO nie ma obecnie możliwości skrócić kadencji RMN ani zmienić ustawy. Nie mają też szans zaskarżyć tej ustawy w TK - jest kontrolowany przez PiS. Dlaczego uważasz, że sądy administracyjne nie znajdą
Nie znam się na prawie, ale ze śledzenia tego cały dzień wydaje mi się, że Rada Mediów Narodowych jest ciałem, które ma ustawowe prawo mianować zarząd TVP

@Niewymawialne: Rada Mediów Narodowych jest niezgodna z konstytucją wg. wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2016
@mecenassrenas: Jeśli rząd przywróci poprawny skład TK, to wtedy ustawa o RMN "staje się" niezgodna z kosntytucją, czyli powołany zarząd TVP staje się nielegalny, czyli rozporządzenia Sienkiewicza "magicznie" stają się znów legalne. Będą jajaaaaa
@mecenassrenas:

Jeśli pójdę do twojej firmy i powiem że jestem prezesem, podczas gdy nikt mnie tam nie zatrudnił, to będziesz mnie traktował jak prezesa? Czy policja/ ochrona powie mi #!$%@??


Nie wiem co masz na myśli bo obie strony w tym sporze używają tego samego argumentu xD

Dopiero rozwikłałem intencje PO, które są zbudowane na przeświadczeniu, że obecny TK jest nielegalny i wszystkie jego orzeczenia są wadliwie wydane. W tej sytuacji