Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #fusionsolar #pv

Hej, czy posiada ktos falownik SUN2000-10KTL-M1 (albo podobny) oraz uzywa aplikacji fusionsolar?
Jeżeli tak to czy moge wiedziec czy wykres poboru/oddania do sieci pokrywa wam sie z wykresami od waszego dostawcy prądu?
Oraz czy aplikacja podaje wam w czasie rzeczywistym REALNE aktualne zużycie pradu?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka: ok, ale mam takie urzadzenie ktora nazywa sie Power Sensor(Export+import meter), no i generalnie dzieki temu powinienem widziec obecne uzycie pradu w domu. W sensie ze widze w apce ze moj dom pobiera obecnie 5kW, panele obecnie daja 3kW, a z sieci biore 2kW.

Odwoluje sie do tego:
(screen)
Pawliko - @rybeczka: ok, ale mam takie urzadzenie ktora nazywa sie Power Sensor(Expor...

źródło: firefox_LzZRujG3Hp

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Tak jak mowie, nie bylo mnie przy instalacji tego i nie mam jak sprawdzic bo to dom rodzicow.
Ale rozumiem ze odczyt z tego urzadzenia powinien sie pokrywać z odczytem z licznika? W sensie odczyt z licznika (1.7.0 Moc P+, wartość chwilowa) powinien pokazywac tyle samo co wartosc PE na tym Meterze. Dobrze to rozumiem?
Pawliko - Tak jak mowie, nie bylo mnie przy instalacji tego i nie mam jak sprawdzic b...

źródło: firefox_1qdb2mpNET

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Smiejsiezzycia: Niestety nie, nie sa do siebie nawet zblizone, 100W na meterze vs 1.4kW na liczniku. No nic, bede to wyjasnial z monterem pv.

Chyba ze ktos uwaza inaczej, to prosze o rady ;)
  • Odpowiedz