Wpis z mikrobloga

@triada: jak to jest ładowarka PD z gniazdem A to potrzebny jest specjalny kabel z dodatkową linią danych, zwykle opisywane są jako 60W, może ten choć nie gwarantuję https://www.euro.com.pl/kable-do-telefonow/-kabel-usb-do-usb-c-2-0-qc-3a-60w-1m.bhtml

Jak zajrzysz do oryginalnego do wtyczki A to jest z tyłu po środku dodatkowy styk. Chyba że chcesz zwykłą ładowarką od telefony laptopa naładować to się nie uda nawet złotym kablem.
  • Odpowiedz
@triada: A skąd chcesz ładować lapka? Z ładowarki telefonowej?
Generalnie to szukaj kabli z oznaczeniem PD (Power Delivery)
A jak nie to kup dedykowany zasilacz z końcówka USB-C
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: usb-c usb-c jeszcze nie testowałam ale to jest jakieś rozwiązanie
@wypokowy_expert na ładowarce do telefonu do szybkiego ładowania działa, przetestowane xD tyle że nie na tych kablach
dzięki to już wiem na co patrzeć, bo rzeczywiście po środku styku nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska: ja mam 2 usba - usbc które działają, jeden który był w pakiecie z ładowarką do szybkiego ładowania i jeden z aliexpress który miał służyć ładowania lampki tylko ma taką wadę, że jest długi na 30 cm

a usbc - usbc działa potwierdzam
  • Odpowiedz
jeszcze nie spotkalem sie z kablem usba-usbc ktory by ladowal laptopa


@MercedesBenizPolska: to jest takie wynaturzenie niektórych producentów telefonów co robili zasilacze USB PD20V z gniazdem typu A, zdarza się choćby Xiaomi 33W, żeby to działało to dają specjalny kabel z dodatkową linią ""danych" cc2, mam taki komplet i dziala, tylko laptop drze ryja że prądu mu mało, ale mam zrobiony profil z przyciętym CPU co by wentylator nie szalał, to
  • Odpowiedz