Wpis z mikrobloga

#steamdeck

Co polecacie na start po zakupie steamdeck oled?

1. Jakie szkoło czy etui kupić?
2. Jaki program do gier z innych sklepów
3. Jaki program do emulatorów starszych konsol
4. Jaki emulator do Nintendo Switch?
5. Jaki kupić większy dysk 2TB?
6. Co jeszcze warto zainstalować
7. Czy zainsalowany dodatkowo Windows 11 działa sprawnie?
8. Jakie przydatne akcesoria polecacie

Wrzucam zdjęcie dla zasięgu
rybak17 - #steamdeck 

Co polecacie na start po zakupie steamdeck oled? 

1. Jakie sz...

źródło: 1000002006

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
1. Jsaux dwupak z ramką montażową (matowe/błyszczące). Etui ktore najbardziej mi przypasowało to Spigen Thin Fit Pro
3. Emudeck
4. Emudeck yuzu/ryujinx
5. WD 740
6. CryoUtilities, Decky Loader, PowerTools
8. Dowolny hub usb/stacja dokująca wspierająca PD 65w oraz spełniająca twoje wymagania co do portów.

Nie odpowiedziałem na pytania z którymi nie miałem wystarczająco dużo do czynieia.
  • Odpowiedz
  • 2
@rybak17
4) yuzu EA - googlaj PineappleEA
8) karta microSD Samsunga Evo Plus
Dodatkowo konwersja partycji home na btrfs - ja na deduplikacji zyskałem ponad 50gb miejsca na dysku 512.

Musisz wiedzieć że każda gra to dodatkowo kilkaset mb danych windowsa. A każde z tych danych (dll-e itd) to duplikaty.
  • Odpowiedz
@rafal4432: Bardzo możliwe, dusza majsterkowicza kazała mi to zrobić. Na papierze wygląda logicznie mimo tego testów wydajności dla tego rozwiązania nie robiłem więc bardzo prawdopodobne że niewiele to zmienia. Lepiej od tego moim zdaniem pójść w UV z poziomu biosu dla żywotności baterii gdzie w moim przypadku wydajność nie spadła ani trochę.
  • Odpowiedz
@Shinox: na cryo był po prostu za duży hype, obiecywał boost fps o kilkanaście procent a realnie masz 1-2% do tego w niektórych tytułach w ogóle nie działa. Jedyne moje subiektywne odczucia to zmniejszenie mikro ścięć w tytułach z otwartym światem.
  • Odpowiedz
@rybak17:

1. Jak nie będziesz z tym podróżował to żadne, ewentualnie Skull & Co. GripCase bo jakość wykonania SD jest dosyć biedna i plastik jest nieprzyjemny
2. Heroic Launcher
3. RetroDECK
4. RetroDECK
5. Żaden bo 512 w zupełności wystarcza, chyba, że ogrywasz 30 gier na raz
6. ProtonUp-Qt
7. Działa ale szkoda sobie tym zawracać dupy, chyba, że masz ostre ciśnienie na GejPassa
8. Kartę MicroSD Samsung Evo Plus
  • Odpowiedz
@rybak17: 2. Ściągasz sobie To odpalasz i zaznaczasz jaki luncher ma ci doinstalować. Potem używasz ich jaka na PC
3. Emudeck
7. Wywaliłem całkowicie SteamOS bo to jest mordęga, masa rzeczy nie działa lub działa z błędami. Jakieś zabawy z konfiguracją, komendami, problemy z innymi aplikacjami itp. Postawiłem tylko windowsa, doinstalowałem sterownik by gry widziały decka jako pada i tak go używam. Może przy premierze były jakieś problemy ale teraz nie
  • Odpowiedz
@rafal4432: gdzie ty widziałeś obietnice kilkunastu procent? Jego filmy na YT pokazywały testy i cryo nigdy nie dawał żadnego boosta do max FPSów, a jedynie zwiększał delikatnie minimalne i w efekcie średnią co w niektórych grach nieco redukowało szarpanie klatek, aczkolwiek nie jest to jakaś magia, która doda FPSów i mocy do Steam Decka.
  • Odpowiedz
@rafal4432: No właśnie w tym filmie jak wejdziesz w kawałek pod hasłem Performance results - dane potwierdzają to co napisałem. No chyba, że chodzi ci o clickbaitowy tytuł filmu ale to już się oduczyłem sugerowania tym od kilku lat :) Tak samo jak różnice mocno zależą od samych gier, no i te filmy były robione o ile dobrze pamiętam to przed nowymi sterownikami grafiki więc teraz musiałby porobić testy na nowo.
  • Odpowiedz