Wpis z mikrobloga

A po co choinka i światełka na każdym k***a rynku w całej Polsce przez miesiąc? Kto za to płaci i dlaczego wszyscy podatnicy niezależnie od wyznania?


@staggermeister_: bo większość chce choinek w centrach miast jak i większość ma choinki w domach niezależnie od wyznania. To, że Ty akurat nie masz to nic nie znaczy, ot uroki demokracji i wyboru większości.
  • Odpowiedz
@Piospi co Ty #!$%@? farmazonie. Czlowiek porownal - slusznie - jedna chanuke do setek choinek na rynkach pod wzgledem kosztow. Wy prawaczki na sile chcecie udowodnic ze polska nie ma zydowskich nalecialosci.

Jestem z Lodzi, miasta czterech kultur i dla mnie to nie jest zaskakujace. Zapewniam Cie ze wieksza czesc obywateli kraju posiada w DNA rozmaite mieszanki - niemieckie, rosyjskie i zydowskie wlasnie.
  • Odpowiedz
ty, ale większość jak połowa obchodzi święta właśnie z choinką, chcesz inaczej to wypad do Francji :)


@Piospi: Na święta i tak najbardziej się Chińczyk cieszy, więc to bardziej konfucjańskie święta.

Przed jakimikolwiek świętami Chińczycy zacierają łapki.
  • Odpowiedz
@detokstyle religię żydowską obchodzi mniej jak 0.5% społeczeństwa w Polsce, więc pytanie o słuszność stawiania takich ozdób (o fladze Izraela nie mówiąc) za pieniądze podatników, jest jak najbardziej na miejscu. To jest chore.
  • Odpowiedz
@detokstyle: co Ty #!$%@? gł*bie

Jestem z Warszawy, miasta setek kultur i dla mnie to nie jest zaskakujace. Zapewniam Cie ze wieksza czesc obywateli kraju obchodzi święta z choinką
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@TurboDynamo Ok, czyli na dwa tysiące choinek może przypadać jedna menora, naprawdę myślisz, że tych świecznków jest więcej? Czy, tylko dlatego, że katolików jest więcej w Polsce, to w przestrzeni publicznej nie może już się pojawiać żaden symbol innego wyznanania?
  • Odpowiedz
@Psychopathy_Red: przechodziłem tam parę dni temu, w życiu by mi nie przeszło po głowie żeby coś z tą chanukiją, czy jak to się tam nazywa, robić. Po prostu pomyślałem że "o, braun taką samą w sejmie zgasił xD" i poszedłem dalej bo dajcie spokój, co mi to przeszkadza. Procesje bożociałowe znoszę, bicie dzwonów, #!$%@? się kościoła w politykę, to co mi ma przeszkadzać 8 świeczek stojące na ulicy. Inb4 "jakby krzyż
  • Odpowiedz