Wpis z mikrobloga

@Komisja: nikt go nie zmuszał, padło stwierdzenie że jego obecnośc jako członka prezydium byłaby pożądana.

Bosak nie przez to wyleci z prezydum a za to że swoje sympatie postawił ponad urząd marszałka który nie potrafi się zdobyć na słowa krytylki względem ataku motywowanego religijnie który naraził zdrowie osób przebywających w sejmie.

nie dorósł do swojej roli.
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: może się mylę, ale chrzest się robi dzieciom które nie potrafią nawet mówić ani chodzić, potrafią leżeć i robić kupę.

No i nie wierzę że są dzieci które faktycznie, realnie, lubią np. spędzać godziny w kościele ()
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: może się mylę, ale chrzest się robi dzieciom które nie potrafią nawet mówić ani chodzić, potrafią leżeć i robić kupę.


@assninja: w takim razie dlaczego chrzest jest wbrew ich woli, skoro ich wola ogranicza się do życia, jedzenia, spania, robienia kupy, obserwowania otoczenia i poczucia bliskości rodziców?

No i nie wierzę że są dzieci które faktycznie, realnie, lubią np. spędzać godziny w kościele ()
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: no ok, są różni, ja patrzę po sobie i kolegach. Absolutnie tego nienawidziłem bo to było tak cholernie nudne - również te dla dzieci. Przy I Komunii co się liczyło? Prezenty oczywiście. No i cała klasa zazdrościła jednemu koledze którego rodzice chyba nie wiedzieli że trzeba przez tydzień potem dzień w dzień chodzić do kościoła. Dosłownie 20 lat później pamiętam tę zazdrość całej klasy XD

A słowa "idźcie w pokoju
  • Odpowiedz
@assninja: myślę, że są dzieciaki, którym się to podoba. Teraz też są inni księża niż np. 20 lat temu i bardziej potrafią do nich dotrzeć. Gdy byłem dzieciakiem, nie miałem u siebie mszy dla dzieci i też się często nudziłem. Gdyby rodzice mnie nie namawiali w wieku np. 7-8 lat żebym chodził z nimi, to pewnie w ogóle przestałbym chodzić do kościoła i nie miałbym szans na bardziej dojrzałe podejście do
  • Odpowiedz