Wpis z mikrobloga

Nie czaję skąd zachwyty nad #1670. Obejrzałem 6 odcinków, i zaśmiałem się z raz. Cały czas mam jakieś takie przeczucie że te żarty są robione na siłę i rzadko kiedy dobrze wpasowane na zasadzie odwołanie do naszych czasów w formie polskiej szlachty. Liczyłem że w tym roku obok the office pl i emigracji xd będziemy mieli całą trójcę polskiej komedii serialowej, ale no niestety tak nie jest. Niektóre rzeczy są tak przeciągane i wymuszane że już mam ochotę skipnąć moment. Na plusy na pewno to jak ten serial wygląda- bo praca kamery i scenografia jest top. Ale dla mnie to za mało.

Same dzieciaki tego Jana Pawła, a dokładnie to jak są napisane:
Ksiądz- bezbeckie wątki, jedyny raz kiedy drgnął kącik ust to gdy ojciec mówił że pracuje w korpo.
Najstarszy syn- zmarnowany potencjał komediowy aktora, zwłaszcza po tym jak zajebiście zagrał Stomila w Emigracji XD. No i gdzieś znika na pół serialu.
Córka- tragedia wątek, feminizm zbyt dosłownie wzięty z naszych czasów (walka o globalne ocieplenie, o to że ma się odbyć marsz równości itp), jak dla mnie jej wątki tragicznie wpasowane w realia 1670, a szkoda bo mogła polecieć ładna beczka z wielu tematów. No i niby romans z Erasmusem z Litwy (też na ten erasmus śmiechłem, ale ile można powtarzać żart że polska dla polaków i litwinów), jakoś mnie nie kupił.

Do tego Herman która też dostała mocno średniawy wątek dewotki, co słabo wychodzi przy potencjale jaki ma ta aktorka.
Andrzej którego jest mało ale daje bezbecki wątek sąsiada którego się nie lubi bo robi coś lepiej, który jest na kopiuj wklej z każdej innej polskiej komedii w której jest ten żart.

na początku jak zobaczyłem sejmik i akcję z liberum veto liczyłem że będzie więcej takich smaczków, ale niestety netflix to netflix więc chyba wzięli najtańszych konsultantów historycznych dostępnych żeby powiedzieli jak co z grubsza ma wyglądać, a ciężko było pomyśleć nad jakimś dopasowaniem lepszym jednego do drugiego. Szkoda, bo liczyłem na ten serial jak na Napoleona niedawno w kinach.

#netflix #seriale
  • Odpowiedz