Wpis z mikrobloga

co ta Nowacka #!$%@? że mamy świetnych nauczycieli. Tych świetnych jest ułamek promila. Dobrych z 1%. Tak się składa że w weekend byłem u znajomego i wspominaliśmy szkołę średnią, którą kończyliśmy jakieś 4 lata temu. Obaj doszliśmy do wniosku że na około 130 głów przez naszą edukację, jesteśmy w stanie wymienić z 3 którzy faktycznie byli dobrzy, luddzy, potrafili uczyć i mieli w sobie do tego pasję. Reszta to była banda głupich, systemowych gestapo, którzy już o godzinie 10 potrafili #!$%@?ć że to ich 3 godzina (a pamiętajmy że lekcja trwała 45 minut) i już są tak zmęczeni że lepiej nie #!$%@?ć. System należy zmieniać od góry, sama podwyżka dla pajaców po pedagogice nic nie zmieni. #polityka #sejm
  • 6
  • Odpowiedz
@michalxd21: wez daj spokoj, u mnie nauczycielki prace traktowaly jako sposob na pewny urlop maciezynski XD

a ci ktorzy dzieci nie mieli byli psychopatami XD wiecej by mnie nauczyl komputer i chatgpt jesli wtedy by juz byl
  • Odpowiedz
  • 0
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: ranking Pearsona nie był aktualizowany przez ostatnie 10 lat. W ostatnim z 2014, na 50 państw zajęliśmy 10 miejsce. I co z tego wynika? Całe nic. Skoro nasi uczniowie młodsi są tacy inteligentni (albo schematycznie wyuczeni rozbudowanej podstawy programowej) to musi się to zajebiście przekładać na uczelnie wyższe. W rankingu uczelni wyższych w pierwszej 50 znalazłem uczelnie ze wszystkich 9 państw które nas wyprzedziły. My? na 500 uczelni całe
  • Odpowiedz
@michalxd21: chyba byles naprawde w #!$%@? szkole bo odnosze wrazenie, ze masz bardzo emocjonalny stosunek do tematu. Prawda jest taka, ze nie da sie zbudowac sensownego systemu eduacji z pensjami na poziomie sprzataczek w szkole. Po prostu, jest wtedy chocby za duzo wakatow. No i chyba nie warto laczyc uczelni wyzszych z nauczycielami. Dwa odrebne tematy. Polacy po polskich szkolach odnajduja sie w uczelniach zagranicznych bardzo dobrze.

A co do
  • Odpowiedz
  • 0
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: nie podchodzę emocjonalnie, kończę studia nawet i następnym krokiem jaki mam zamiar zrobić nawet jest podyplomówka z pedagogiki jako plan C, gdyby coś mi w zawodzie nie wyszło (a będę mógł nauczać przedmiotów ekonomicznych). I jeżeli o to chodzi, to na przykład bardzo mnie boli że praktycznie nie ma z tym styczności w szkole. W szkole średniej miałem co prawda lekcje przedsiębiorczości, lecz laska nie była mi w stanie
michalxd21 - @MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: nie podchodzę emocjonalnie, kończę s...

źródło: obraz_2023-12-13_144651468

Pobierz
  • Odpowiedz