Wpis z mikrobloga

#stolarka #remontujzwykopem #meble #meblenawymiar siema mordeczki, czy ktoś z was robił sobie sam szafę z drzwiami przesuwnymi? Mam przestrzeń o szerokości ok. 110 cm za drzwiami w jednym z pokoi i chciałbym ją w pełni zabudować. Użyłbym wkrętów assy zamiast konfirmatów, więc wiercenia i kurzu miałbym tylko tyle co pod półki i pod listwy do drzwi. Mam czas i lubię takie zabawy więc sobie to mógłbym zrobić. Jest sens się z tym bujać samemu czy lepiej od razu wołać stolarza?
  • 5
  • Odpowiedz
@szybki-bill1: mam wnękę 137cm na przedpokoju i sobie zamówiłem parę formatek, żeby zrobić boki, dół, górę i półkę od góry, a z tyłu hdfka. Nic nie skręcane, tylko montowane do ścian. Do tego zamówiłem dwoje drzwi przesuwnych ma wymiar z lustrami w komandorze i niedawno miałem montaż. Teraz dorzucę jakiś drążek, parę szuflad, jakieś pionowe odgrodzenie na deskę do prasowania, suszarkę do ubrań i drabinkę.
  • Odpowiedz
@szybki-bill1:

we wszystkich marketach są te systemy dostępne - okucia itp
gdzieś tam nawet widziałem zmontowane przykłady jak te prowadnice działają.
Na stronie producenta masz noty techniczne (pdf'y) jak użyć te okucia itp.

Zamawiasz płyty (drzwi) na wymiar, przykręcasz okucia i wmontowujesz w ściany

nawet jak źle policzysz i pierwsza płytę zepsujesz to i tak to Cie będzie kosztowało 1/10 tego co tzw. "stolarz" by z Ciebie zdarł.

więc się opłaca
  • Odpowiedz
@szybki-bill1: płyt meblowych nie liczę, bo to grosze w stosunku do reszty. Dwoje drzwi przesuwnych (lustra na całej powierzchni) plus opaska szerokości 9cm dookoła z płyty białej 18mm wyszły 4000 już z montażem. Wg mnie drogo, ale co zrobić. Miałem w planach zamówić je tam, gdzie zamawiałem formatki, ale zrezygnowałem, bo drzwi przesuwne ponad 260cm i musiałbym transport załatwiać, a potem to wnosić itd.
  • Odpowiedz