Wpis z mikrobloga

#bron #projektdedal #pozwolenienabron

Gdzie znajdę przepis mówiący, że przechowywana prywatna broń musi być rozładowana (magazynki także)? Bo z tego co czytałem na mirko to tak jest, ale nie znalazłem żadnego konkretnego rozporządzenia. Czytałem artykuł na stronie KWP w którym jest jedynie o szafach, atestach itp. ale nic o tym co mam na myśli.
  • 6
  • Odpowiedz
@Kraker245: @donmuchito1992: powinno być w Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 kwietnia 2000 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji jeśli się nie mylę.

Broń rozładowana, co do magazynków nie ma komentarza bodajże.

A sprężynie podobno bez różnicy, czy ściśnięta czy nie, bardziej ją psuję praca wte i we wte.
  • Odpowiedz
@Rogue: Znalazłem, ale trochę zamotany ten przepis. W kwestii broni prywatnej jest jedynie o tym w czym ją przechowywać, ale nie w jakim stanie. W punktach dotyczących "magazynów broni" jest napisane, że broń musi być rozładowana, kompletna zakonserwowana itp. a amunicji nie można trzymać w magazynkach, ale to przecież nie dotyczy takich zwykłych posiadaczy pozwoleń :P
  • Odpowiedz
@Rogue: No to dobrze, że chociaż można mieć pełne magazynki albo łódki.

No ale skoro naładowanej nie można to musi chyba istnieć jakiś przepis tego zabraniający?

  • Odpowiedz