Wpis z mikrobloga

#radom
Jaka przyszłość czeka nasze prężnie działające lotnisko pod nowymi rządami koalicji i pewnie nowych władzach w LOT i PPL?
  • 6
  • Odpowiedz
@DK65: Myślę że państwowy LOT, gdzie tabelki w Excelu i tak już od dawna się świecą mocno na czerwono, zostanie z Radomia wycofany, i to tyle. Lotnisko będzie sobie radzić dalej już bez pomocy państwa, polegając na czarterach, i walczyć o tanie linie. W Radomiu rządzi od lat przecież prezydent z Platformy, niech on się wykaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DK65: Największa zagadka brzmi jak się PPL ułożył z Wizzairem, trochę nie chce mi się wierzyć, że wynegocjowana została jedynie Larnaka. Ale nawet i z tanimi liniami moim zdaniem będzie to raczej nierentowne, lokalne lotnisko. Chyba że magicznie zostanie tu w ciągu kilku najbliższych lat przekierowana część lotów z nadwyrężanego ostatnimi czasy lotniska na Okęciu. Ale do tego i tak potrzebna jest dobra infrastruktura drogowa, czy też kolejowa, a oprócz stacji
  • Odpowiedz
@DK65: yyy liczysz, że wzorem PiS z lat ubiegłych nierentowne lotnisko zostanie zaorane i wybudowane większe by generować większe straty?
Wątpię. Jesli już to liczę na przyspieszenie prac nad S12 i modernizację nitki kolejowej, dzięki czemu lotnisko zyska możliwość zarabiania jako CARGO.
  • Odpowiedz
@kynx: Wiem o tym. Ale czy to że właścicielem lotniska jest PPL całkowicie zwalnia Witkowskiego z interesowania się jego losem?

PS. Zgodnie z umową z PPL miasto Radom będzie zobowiązane spłacić częściowo ten port... To lotnisko nie jest darowizną od rządu z odchodzącej partii
  • Odpowiedz