Wpis z mikrobloga

Hej, odebrałam dziś okulary z reklamacji (szkła wypadały z oprawek). Naprawione, już nie wypadają, ale najwidoczniej wymienili mi szkła na nowe (nie mówili o tym przy odbiorze, ale np. teraz nie mają żadnych rysek). No i w tych obecnych soczewkach chyba coś jest nie tak. Mam okulary z antyrefleksem i/lub filtrem światła niebieskiego (BlueControl czy coś takiego). No i teraz, patrząc przez okulary, widzę niebieskie odblaski światła, i to tak dosyć mocno. Wcześniej na pewno tego nie było. Jest to uciążliwe. Wygląda to tak, jakby wszystkie jasne elementy w polu widzenia się odbijały poniżej obrazu na niebiesko, trochę to przypomina jak taką projekcję rozszerzonej rzeczywistości nawet xD Próbowałam uchwycić to jakoś na zdjęciu, przykładając aparat do szkła, i coś tam udało się uchwycić (zdjęcia w komentarzach). Czy wie ktoś, co może być nie tak?

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #okulary #okularyboners #optyka #okulistyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@mklaudia: tutaj pod ikonami profili widać te niebieskie odblaski/poświaty. Na zdjęciach nie udało mi się tego uchwycić, ale na żywo potrafią mi się robić takie "projekcje" całego ekranu. I jak kręcę lekko głową w bok, to ten cały odblask się przesuwa razem ze mną
mklaudia - @mklaudia: tutaj pod ikonami profili widać te niebieskie odblaski/poświaty...

źródło: 1000027095

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: efekt ten powstaje, gdy okulary mam normalnie na nosie, a nie gdy się nimi bawię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próbowałam wczoraj wieczorem obejrzeć serial na Amazonie no i przez ten efekt nie dało się
  • Odpowiedz