Wpis z mikrobloga

#ogrzewanie Pomóżcie, bo #!$%@? mnie strzeli. Kupiłem kiedyś kawalerkę, kiedy jeszcze ceny prądu były normalne i jest tam ogrzewanie elektryczne, po prostu grzejnik Yoer, sterowany telefonem. Mieszkanie jest #!$%@? zimne, więc grzejnik jak najemcy są w środku musi chodzić na pełnej mocy, wyciąga temperaturę do 19-21 stopni, przez co w zimę co 2 miesiące przychodzi 1000-1600 zł za prąd. Zaczyna mnie to męczyć, bo każdy kolejny najemca co roku w zimę narzeka i wcale się nie dziwie, bo to dość dużo.

Teraz pytanie, co zrobić, żeby ogrzać te cholerne 23 m2? Już nawet myślę, żeby sprzedać to w #!$%@? jakiemuś frajerowi w lato, tak jak mi kiedyś sprzedali i kupić jakieś z miejskim.

Niby piecyk gazowy dobrze grzeje, ale czytałem ze nie powinien być jedynym źródlem ogrzewania, musi mieć jakieś wentylacje i ogólnie można umrzeć xD

W ogóle super by było kominek kozę, ale w bloku chyba nie można.

help #nieruchomosci #ogrzewanie #zima #wynajem
  • 35
  • Odpowiedz
@Jamniki2: piszesz o piecyku gazowym z zamkniętą komorą spalania? Takim na ścianę? Jak tak, to najlepsze rozwiązanie + instalacja CO.

Zwykły klimatyzator to jest tak naprawdę pompa ciepła. Może klimę zamontuj?
  • Odpowiedz
@Jamniki2: jak chcesz by Twoje mieszkanie w końcu było w TV, to bierz. To zabiera tlen z powietrza i można się zadusić.
Rozumiem, że blok nie jest wyposażony w gaz? Zrób lepiej klimę i grzej klimą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dzia-do-stwo: nie jest wyposażony niestety, a kominek koza myślisz ze można zrobić? zadzwonię do spółdzielni w poniedziałek bo kurde no.. klima spoko ale #!$%@? 4 kola tak o wyłożyć xD chyba ze niech się przemęczą tam przez zimę i #!$%@? sprzedam na lato.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: nie znam tego piecyka. Znaczy nigdy nie miłem styczności. Nie będę bajerował. Ja bym poszedł w poważną inwestycję instalacji CO. Albo dogadał się z sąsidami albo sprzedał to w dupu.
  • Odpowiedz
@Jamniki2: Jeśli dostaniesz zgodę na montaż klimatyzacji od wspólnoty (bo jednostka zewnętrzna wisi na elewacji) to zbijesz koszty ogrzewania prądem o jakieś 3-4x względem aktualnego ogrzewania elektrycznego, bo to jest pompa ciepła powietrze - powietrze z fizycznego punktu widzenia.

Jeśli nie dostaniesz zgody, bo dziady wspólnotowe będą się obawiać hałasu to zakładaj piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania.
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer no to chyba ta klima #!$%@? będzie.. tylko teraz znaleźć firmę która mi zainstaluje coś co faktycznie zmniejszy rachunki. Mieszkanie jest super tylko no kurde te ogrzewanie..
  • Odpowiedz