Wpis z mikrobloga

Ostatnio wymieniłem drukarkę żywiczną z mono se (zalałem ekran żywicą dość srogo) na m5s. Trochę bałem się jak sobie będzie radzić zwłaszcza gdy pooglądałem jej recenzje na yt. Pragnę powiedzieć, że jest calkiem spoko. Dobrze radzi sobie z przezroczystą żywicą. Spoko funkcja która informuje Cię czy starczy Ci żywicy na dany model. Z minusów: głosna, póki co wolniejsza niż se (ale muszę jeszcze pobawić się ustawieniami silniczka) oraz nie mogę bed’a obrócić bokiem po skończonym druku, by ściekała żywicą do zbiorniczka. Dodatkowo nie do końca ufam temu systemowi auto leveling. #druk3d #drukarki3d #anycubic
  • 2
  • Odpowiedz
  • 0
@otualw jak po dłuższym użytkowaniu tej drukarki? Obecnie mam Mono X 4k, ale myślę nad zmianą ma właśnie m5s, szczególnie zależy mi na wyższej rozdzielczości.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Horvath: ona niczym sie nie rozni w konstrukcji od tej drugiej m5. Jedyna różnica to inna folia zastosowana. Jeżeli będziesz używał tej z zestawu (jest lekko mniej przeźroczysta) to utracisz detale. Okazało się, że śruby do kalibracji ukryte są pod taśmą i można samemu skalibrować nie polegając tylko na systemie autolevel
  • Odpowiedz