Wpis z mikrobloga

No to jak to było, najpierw się z ciebie śmieją, potem walczą a potem się dołączają ?

While #bitcoin trading is driven by market volatility and speculation globally, it also provides stability against unstable currencies ???? in emerging markets.

“Bitcoin also appears to offer specific transactional advantages, particularly in emerging and developing markets.”
[...]
This indeed suggests that, despite its strong price fluctuations, Bitcoin was also valued as a store of value or medium of exchange in countries that suffered a loss of purchasing power of their national currency." - ECB

Po polsku

Chociaż handel #bitcoinem napędzany jest zmiennością rynku i spekulacjami na całym świecie, zapewnia on również stabilność w stosunku do niestabilnych walut ???? na rynkach wschodzących.

„Wydaje się również, że Bitcoin oferuje określone korzyści transakcyjne, szczególnie na rynkach wschodzących i rozwijających się.”
[...]
To faktycznie sugeruje, że pomimo silnych wahań cen Bitcoin był również ceniony jako nośnik wartości lub środek wymiany w krajach, które doświadczyły utraty siły nabywczej swojej waluty krajowej.” – EBC

To w swoim dokumencie draftowym napisał Europejski bank centralny

https://www.ecb.europa.eu/pub/pdf/scpwps/ecb.wp2868~0c2ad2e6e7.en.pdf

#bitcoin
  • 5
@Dantte: mała uwaga z mojej strony: to jest seria working papers, te badania nie reprezentują stanowiska EBC. No i są to teksty robocze, które nie przechodzą porządnej weryfikacji jak w czasopismach naukowych. Tylko tyle, że ktoś z EBC nie odrzucił tego tekstu
@Dantte: nie do końca, napisałeś "To w swoim dokumencie draftowym napisał Europejski bank centralny". Mylące, bo to nie jest stanowisko EBC, tylko prywatna opinia autorów artykułu. Wiem, jestem #!$%@?ący, ale akurat robię w tej działce, więc znam różnice