Wpis z mikrobloga

przy zamawianiu szafy na wymiar (zwykła szafa o długości 2 m do sypialni, nie jakaś wnękowa) projekt i wycena jest zazwyczaj za darmo? Jeśli nie to na jaki mniej więcej koszt nastawiać się za sam projekt + wycena? Chcę mieć to zwizualizowane jak np. w konfiguratorze szaf PAX w ikea, ale nie chcę kupować w ikei tylko dać zarobić jakiejś lokalnej firmie #meblenawymiar #meble
  • 5
@przeczki: Ja się mega zdziwiłem, że firma Komandor w moim mieście była najtańsza. Tańsza niż stolarz na wymiar. Rysunek zrobili mi na miejscu w 5 minut. Niektóre szafy dwa razy taniej mi zrobili, a zabudowę do garderoby 3 razy taniej niż stolarz. Masę też rzeczy mi podpowiedzieli jak przyoszczędzić na materiale - przestawienie pewnych rzeczy w środku szafy, żeby było taniej.
Szczerze - po prostu polecam się przejść, jak masz komandora
@kegnar: A to ciekawe co piszesz. Przez rok byłem podwykonawcą Komandora, miałem wgląd w ceny dla klientów i wychodziło mniej więcej 2-3 tys drożej na szafie, gdybym takową robił na własny rachunek ;-)
(choć z drugiej strony Komandor to franczyza i chyba marże w dużej mierze zależą od konkretnego punktu, a nie ma cen sterowanych centralnie). Tu gdzie ja byłem, to babka która to sprzedawała, jeździła po domach na pomiary i
@marcel_pijak: możesz mieć dużo racji, bo ja też odwiedziłem dwa salony komandora w moim mieście i różnica cenowa była - i nie była to różnica symboliczna, tylko jakieś 10-20%. Co mnie strasznie zdziwiło.
No ale stolarz robiący dokładnie na ich podzespołąch policzył mi 200-300%. To nie jest przesadzone porównanie albo żart. Dokładnie tak mi policzył.