Wpis z mikrobloga

@dorszcz: ostatnio oglądałem jakiś filmik na YT i podobało mi się jego przesłanie. Problem wielu współczesnych trendów jest, że stara się zastąpić model kobiety "tradycyjnej" (żona, matka, zależna od męża) modelem kobiety "niezależnej". To do czego powinniśmy dążyć to brak "modelowej" kobiety - jedną jak chce może się spełniać jako kura domowa, inna może chcieć być "artystyczną niezależną duszą", a trzecia bezlitosną panią dyrektor. O to w tym powinno chodzić, że
@dorszcz bycie miłym dla męża =/= robienie wszystkiego po to, żeby sprawić przyjemność mężowi i bycie posłusznym. Można być miłym w związku na partnerskich zasadach, nikt tego nie sprawdza xD

Dla mnie śmieszne jest to, że ten opis zakłada, że baba, która w sumie prawie nie wychodzi z domu, ma mieć zawsze nienaganną fryzurę, makijaż i elegancki ubiór xD typ wraca z roboty, a tu typiara co cały dzień gotowała i sprzątała
@fuechsinn: Wiadomo, że to głupie, ale to taki obraz stworzony przez feministki z Wysokich Obcasów, bo nie podoba im się, że np. facet może zarabiać na tyle, że żona może zająć się dziećmi i domem i odłożyć karierę. Nie jest to nic nowego, ani niespotykanego czy szkodliwego, po prostu dla tych bab z WO to jest problem, że ktoś może żyć inaczej niż one oczekują. Dla nich praca kobiety w korpo
Chlop przebrany za babe mowi do dzieci? Spoko. You go girlx!


@dorszcz: Po 1 dostałeś jasne wytłumaczenie dlaczego to niebezpieczny trend w tekście, który sam wrzuciłeś. Wystarczy przeczytać zanim wrzucisz na wykop. Najpierw myśleć, potem postować.

A po 2 primo "chłop przebrany za babę" mówiący do dzieci nie ma samo w sobie nic złego. Tu już chyba transfobia wleciała.
Dla mnie śmieszne jest to, że ten opis zakłada, że baba, która w sumie prawie nie wychodzi z domu, ma mieć zawsze nienaganną fryzurę, makijaż i elegancki ubiór xD typ wraca z roboty, a tu typiara co cały dzień gotowała i sprzątała i tylko do warzywniaka wyskoczyła po kartfolet czeka na niego w garsonce po tym jak właśnie zmarnowała godzinę na układanie włosów i makijaż xD oczywiście co kto lubi, ale dla