Wpis z mikrobloga

Jak pro ukraińscy Polacy tłumaczą sobie nazim na Ukrainie :

F.U.C.K. PUTIN OPERATION
Łukasz Hara administrator
·
Neonazizm na Ukrainie.
Jeden z pretekstów Rosjan, by zrobić „operacje specjalną na Ukrainie”.
Zacznijmy od czasów II wojny światowej. Przez wielu mieszkańców dzisiejszej Ukrainy Niemcy byli postrzegani jako wyzwoliciele. Kraj, który miał dać wolność Ukrainie. Historia pokazała co innego, ale na terenie Ukrainy powstały oddziały Milicji składające się z ludności Ukrainy, ale tu podobne oddziały były też na terenach innych krajów. Pominę tu UPA, bo to kolejny temat „rzeka”. Naprawdę ich historia trochę się różni w podręcznikach niż innych krajów, ale tu jest winny Ukraiński IPN (Instytut Pamięci Narodowej).
Po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę kraj szukał swojej drogi. Ciągle to młody kraj i w środku niestabilny. Często słyszałem „dziki zachód”. Czemu? Podam prosty przykład. Polskie serwery Torrentów obecnie znajdują się na terenie Ukrainy. Jak były na terenie Polski to szybko były zamykana przez organy ścigania. A na Ukrainie? Do dziś można kupić pirackie płyty jak kiedyś to był na różnych bazarach w Europie. Gdy masz serwer na Ukrainie wystarczy odpowiedniej osobie co miesiąc zapłacić i nikt do ciebie nie przyjdzie by go zamknąć. Sami wiecie jak jest korupcją na Ukrainie. Wystarczy mieć w kieszeni kilka dolarów. Tak… Dolarów. To druga waluta na Ukrainie. Jak nie pierwsza na czarnym rynku i rynku usług.
Jeżeli ktoś był ścigany w swoim kraju to często uciekał na Ukrainę i tam na spokojnie wyrobił sobie nowe dokumenty i żył. Przykład Kapuściński z Polski. Obecnie jest na froncie.
Wracając do tego, że część Ukrainy jest pro Niemiecka (zachodnie obwody). Około 10% żołnierzy na mundurach ma naszywki rodem z Nazistowskich Niemiec. Jak to kolega zwrócił uwagę, że wystarczy pojechać na odcinek Bachmut. Azow wcześniej nie krył się z tym. Jeszcze przed eskalacją konfliktu na Instagramie pojawiało się bardzo dużo zdjęć z flagą Ukrainy i swastyką.
Tu w 2019 roku jeden z polityków USA zaproponowałby Azow wpisać do listy organizacji terrorystycznych (gazeta prawna pl). Na Ukrainie zrobiła się burza. To był etap gdzie Ukraina nie miała zbytnio wykfalifikowanego wojska a chciałaby „niegrzecznych chłopców” z Azova wyszkolić do standardów NATO. USA za reagowało by Azow przestał publikować neonazistowskie zdjęcia. Nie chcieliby łączono USA i takimi rzeczami. Azow jak i inne jednostki np. SSO były szkolone przez instruktorów z USA i Polski.
I tak od grupy kiboli poprzez bojówkę sponsorowaną przez jednego oligarchę stali się pełnoprawną jednostką Milicji. Pułk Azow założony prawnie w 2014roku. Jedna z najlepszych formacji na Ukrainie. Mimo że w ich szeregach nadal są osoby neonazistowskie to jest bardzo dobra jednostek pod względem wyposażenia i waleczności. Często noszą neonazistowskie oznaczania na mundurach, ale nie w boju. Bo gdy by byli wzięci do niewoli z takim znaczkiem… Możliwa Wagnerowska kastracja na miejscu. Widzieliśmy przykład po wyjściu z Marupola jak Rosjanie szukali najmniejszych oznak faszyzmu na nich. Ubiór, tatuaże. Do dziś na terenie Rosji w obozach przebywa około 900 żołnierzy z Marupola (OSINT).
Azow od 2014 roku pokazał, że umie się bić z RUS i do dziś jest na liście żołnierzy RUS nr.1 do zniszczenia. Mimo że na ich mundurach są czasami widoczne oznaczenia pro Niemieckie to oni robią swoje na polu bitwy.
A… Symbol Azowa. Czy nawiązuje do faszystowskiego znaku? Nie projektowałem jego więc nie wiem na 100%.
Tyle o samym Azowie.
Często na zdjęciach czy filmach z frontu widzicie oznaczanie rodem z SS. Po tym jak pierwsze zdjęcia i filmy wyciekły do sieci rząd i sztab Ukrainy zakazał afiszowania się z tym w mediach. Wiadomo jak to działało na opinię publiczną w Europie i też napędzało retorykę Rosyjską i pro Rosyjską. Nie uciszano ich i nie karano. Po prostu tam więcej można niż w innych krajach. I tu wracam do pana Kapuścińskiego z Polski. Na terenie Polski jest ścigany listem gończym. MSZ Polski gdy się dowiedziało, że Kapuścińki jest na froncie i ma swój oddział wytoczył wezwanie o ekstradycję jego do Polski. Ukraina odmówiła i jakoś bez mediów się dogadali. Prawdopodobnie Kapuściński nawet po wojnie już zostanie na terenie Ukrainy i będzie sobie tam żyć.
Obecnie na froncie czasami spotkamy naszywki rodem z SS ale to jest jak pisałem wcześniej około 10% z całej liczebności żołnierzy UA. Wiem, że ochotnicy z Polski czasami mają dosyć widoku Banderówki i oznaczeń pro Niemieckich. Czasami chcą zmienić swój oddział, by tego nie oglądać, ale są ludzie, którym to mało już przeszkadza. W legionie międzynarodowym tych oznaczeń nie ma. Skopali by mu tyłek koledzy z oddziału za to.
W każdym kraju sią neonaziści tylko tu zależ jak oni są medialni. Ile produkują zdjęć i filmów w sieci.
Mam nadzieję, że po tym inaczej spojrzycie na zdjęcia i filmy z frontu. Retoryka RUS nie zmieni się. Zawsze będą pisać Ukro-faszyści.

#banderowcy #ukraina #nazizm
  • 2
  • Odpowiedz
Dla mnie problem występowałby, jakby Ukraińcy:
- wysadzali schrony pełne dzieci, całkowicie celowo i przy aprobacie społeczeństwa
- gwałcili wszystko co żyje i na drzewo nie ucieka
- równali z ziemią całe miasta,
- na potęgę torturowali jeńców wojennych
- wydali poradnik jak torturować i mordować jeńców wojennych, a społeczeństwo i żołnierze przyjęliby to z entuzjazmem
  • Odpowiedz