Wpis z mikrobloga

@guzziec: Aa, tu przejęzyczenie, dopisane było na końcu, bo nie jest pewne, może 23, może pólnoc, może 1 w nocy. Przewidziało mi się miejsce na dopisek, bo skupienie już poszło na brak personelu
  • Odpowiedz
@gorzki99: Chodzi mi o pełny obraz na priv, z karteczką przy rogu, może być gorzki99, bo jak ja podam adres na priv, to pewnie w 5 min poznasz moje dane i mojej rodziny też, a jak wycieknie to będę wiedzieć kto wypuścił do neta i wtedy zemsta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Feministka2000: Ta i jeszcze moze mam ci fotke karty debetowej wyslac. Z obu stron zeby byl numer karty i CVV?

Zalosny jestes. Zamiast przedstawic argumenty i dyskutowac (nad czyms nad czym wiesz ze polegniesz z kretesem) to chcesz wyludzac dane. Ja wiem ze ja boomer - ale raczej o swoje dane potrafie zadbac.

Poza tym w dpuie mam Twoje dane. Guano mnie obchodzi kim i skad jestes. Mi sie tylko podoba
  • Odpowiedz
Z jakichś projekcji robisz ze mnie kłamcę czy coś, bo tak


@Feministka2000: Albo bo chesz odemnie wyludzic zdjecie dowodu? Bez jaj.

Ale wracajac do tematu to Ty nawet nie rozumiesz co opisujesz.

przywróci liczbę etatów czy poprzestanie na podwyżkach


Albo albo.

Jak mam okreslony budzet to albo zatrudniam X pracownikow i kazdy zarabia Y albo zatrudniam 2X pracownikow i wtedy kazdy zarabia 1/2Y. Potrafisz w az tak skomplikowana matematyke?

Moj budzet
  • Odpowiedz
@gorzki99: No wiadomo. Dlatego mówię że na podwyżkach się nie powinno poprzestać i także potężnie zwiększyć budżet. Co z tego że będą zarabiać trochę więcej, jeśli wciąż mają tych obowiązków o 3x więcej niż prawie dekadę temu. Już wtedy budżety powinny być znacznie bardziej powiększane, a zaczęli obcinać etaty, by mieć na pensje lekarzy, potem pogonili jednego lekarza, żeby podwyższyć pensje przepracowanych pielęgniarek i ratowników, i tak w koło macieju. Moja
  • Odpowiedz
@Feministka2000: Wreszcie zaczynasz jakos uzasadniac swoje zdanie.

Ale co z tego ze "powinny byc"? Dodrukowac maja czy co?

Budzet nie jest z gumy. Wiec masz wybor.
Matka pracuje 8h i ma mniej obowiazkow ale zarabia mniej. Bo zatrudnionych jest wiecej a budzet ten sam. Wiec innym trzeba placic.
Albo pracuje 12h i zarabia wiecej. I ma wiecej obowiazkow. Tak to dziala przy ograniczonym budzecie.

Mialem przez grzecznosc nie wspominac ale nie
  • Odpowiedz
@gorzki99: Chodzi żeby było tak jak 8 lat temu. Czyli 4 osoby na zmianie w gminnym, 12h typowe, a pensja powiększona co najmniej o inflację.
Ale nie była powiększana jak należy, bo lekarze czuli się niedofinansowani i w niższym personelu znaleziono oszczędności. A skoro obcięto etaty u pielęgniarek, to wiadomo że po tym, jak przejęły obowiązki zwolnionych koleżanek, to one też zaczęły zarabiać za mało. I ratownicy, itp. A oszczędności lepiej
  • Odpowiedz
Ale nie była powiększana jak należy,


@Feministka2000: A Ty myslisz ze to tylko lekarzy dotyczy? Mowilem cos o budzecie? Wez sie zapytaj jak dlugo pracownicy cywilni policji nie mieli podwyzki o inflacje. Wyjdzie Ci jakies 10-15 lat. I nie - nie jestem pracownikiem cywilnym policji. Tak dziala budzetowka.

Im gorsze warunki, tym więcej leserów. Nie na odwrót.


W budzetowce. Ale nie u tego wrednego prywaciarza. W budzetowce uja mozesz robic podwyzka
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie bardzo da się u znajomych, bo jak przychodzi co do czego to już nie ma dostępu do tych chwalonych.

Oczywiście że można spróbować oczyszczać, u nas dwa razy próbowali oczyścić, ale po prostu szpital był nieczynny, cierpieli na tym niewinni ludzie. Nie każdy zdążył do wojewódzkiego. Jeśli będą dobre pensje i warunki, to szpitale będą zatrudniać sensowniejszych ludzi. W innych budżetówkach to tak samo działa.

Ty tą zawiścią szkodzisz
  • Odpowiedz
Ty tą zawiścią szkodzisz tylko sobie, a nie czarnym owcom w budżetówkach. To cywile cierpią na kiepskich medykach, policjantach czy strażakach. Ale dopóki młody i zdrowy to nie odczuwasz.


@Feministka2000: Mylisz zawisc z czysta, zimna merytoryka i logika. Mlody juz nie jestem. Ja nikomu niczego nie zawiszcze. Mnie trigeruje jak ktos wykorzystuje zawod w ktorym "pracuje" zeby na cieplej posadce leciec w uja do emerytury.

Natomiat Ty masz wymowke "bo ludzie
  • Odpowiedz
@gorzki99: Też mam złe doświadczenia, ale nie ma możliwości by opłacać tylko tych dobrych. Bo co, apkę założyć i na lajki?
Mi wystarczy doświadczenie ze szpitalami szwajcarskimi i szkockimi - publiczne luksusy - i właściwie nikogo durnego w personelu.

Tobie trudno pojąć, że jak wszyscy dobrzy przegonią złych, to w jeden dzień szpitale upadną. To już się wydarzyło z tymi, które są na stałe zamknięte i z tymi, które były zamykane
  • Odpowiedz
@Feministka2000: Wiesz jakie ja mam doswiadczenia z lekarzemi w austrii:
Jak mi sie zatkalo ucho to w 2h znalazlem lekarza i mialem przeplukane ucho (a w sumie to oba). A w pl? ZADEN LEKARZ W POZ TEGO SIE NIE PODEJMIE.

Wiec w polsce "placisz" za wizyte w poz a potem placisz za wizyte u specjalisty. Za 3 miesiace a nie 2 godziny. DLACZEGO?
Plukanie ucha to nie jest magia i wiedza
  • Odpowiedz