Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #scam #forex

Mirasy, sprawa jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od kilku dni dzwoni do mnie gościu z wyraźnym wschodnim akceptem i twierdzi, że dzwoni z blockchain.com w sprawie rynków Forex i kryptowalut. Twierdzi, że mam jakieś zaległe środki na ich platformie i chcą mi je zwrócić, ale muszę zarejestrować u nich konto i podpiąć swoje konto bankowe, aby mogli zwrócić mi hajs (gościu twierdzi że około $2000). On mi niby wszystko wytłumaczy, poinstruuje itd tylko potrzebujemy około 1h przed kompem... ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Nie chciało mi się z nim gadać i za każdym razem jak dzwoni to go zbywam i zmieniam termin wspólnej rozmowy.

Wiem wiem, brzmi jak 100% scam i nawet śmiechłem jak to usłyszałem i powiedziałem gościowi, że "brzmi jak scam" ale gościu twierdzi, że nie nie i wszystko wytłumaczy jak będę miał chwilę.

Jak można polecieć z nimi w kulki? Czy chcecie relację z tej próby? Raczej nagrywać nie będę, ale może opiszę ich sposób.

Dajcie znać co o tym myślicie? Miał ktoś już taki case? A może to już taki poziom marketingu na zakładanie kont u brokerów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • 0
@nicspecjalnego: rzucisz linkiem?

Właśnie miałem tel, proszą o perfidne zainstalowanie anydesk.com i mają dostęp o kompa. (tu już podziękowałem). Później pewnie chcą aby zalogować się na konto itd.

Jak powiedziałem co o tym myślę, gościu się rozłączył. Próbowałem oddzwonić i tu uwaga: odebrał jakiś inny gościu, Polak, który nawet nie wiedział o co chodzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ktoś po prostu perfidnie wykorzystuje jego nr.