Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Kupiłem w tym roku RTX 3070, ale nie wymieniałem pozostałych części: MSI Z270, i7-6700K, 32GB RAM DDR4. Jak dostanę BK2% mam chciałbym je wymienić za pieniądze które mi zostaną po wpłaceniu wkładu i kupieniu brakujących mebli (zapewne grudzień/styczeń). Ale modeli procesorów jest tyle że w ogóle nie wiem jak się zabrać za szacowanie ile na to będę potrzebować pieniędzy i który wybrać, zakładam że to powinna być platforma na DDR5. Co wybrać aby czuć przeskok z poprzedniego CPU, ale nie zrobić overkilla wobec GPU i wydać rozsądną ilość pieniędzy?
Widziałem też że na allegro są sprzedawane zestawy CPU+MoBo+RAM, opłaca się je rozważać czy lepiej kupić osobno?
  • 2
  • Odpowiedz
@donek92: Kupić osobno z normalnego marketu z podzespołami, a nie od Januszy w zawyżonych cenach na allegro/olx. Jaki masz monitor i czy planujesz wymieniać, bo to też ważne. Tak naprawdę Takie 3070 niby sobie pograsz aktualnie w nowe gry w 1440p ale przyszłościowo mała ilość VRam udusi tą kartę w tej rozdzielczości. Bardziej celowałbym z nią w granie w 1080p
  • Odpowiedz