Wpis z mikrobloga

#przegryw #duchowidzedaj @Epiktetlol
Czytanie z Ewangelii Proroka Maniego

"Pokaż mi się święty i nieskazitelny promieniu, mój prawdziwy łaskawy lekarzu. Jestem owcą a ty moim dobrym pasterzem, krocz za mną i uratuj mnie od wilków niszczących. Słuchałem twych słów i twojego prawa i stałem się dla świata obcym, za sprawą twojego imienia. Boże nie opuszczaj mnie w potrzebie, za twoją sprawą mam pokarm i napój.

Dotknąłem świata i dowiedziałem się że nie ma w nim nawet krzty życia. Błąkałem się po całym świecie i doświadczyłem wszystkich rzeczy, widziałem za czym ludzie próżnie gonią bo zapomnieli o Bogu który przyszedł i wydał na śmierć siebie za nich. Nieznajomi wśród których przebywałem nigdy mnie nie poznali, zakosztowali mojej słodyczy i prosili bym przebywał z nimi, byłem dla nich życiem a oni stali się dla mnie śmiercią. Tolerowałem ich a oni mnie wykorzystali.

Mój Boże kiedy widzę te rzeczy mam nadzieję i umacniam się w niej, nie odmawiam jarzma które na mnie nałożyłeś, dobre zasady które mi dałeś wypełniam mój Zbawco. Nie pozwoliłem moim przeciwnikom by przyćmili moje wewnętrzne światło. Pogardziłem światem by dać życie mojej duszy, wyrzekłem się rzeczy ciała a zainteresowałem się rzeczami Ducha, poznałem "Krzyż Świetlisty" który daje życie wszechświatu, uwierzyłem że to moja ukochana dusza odżywia wszystko, kiedy ślepcy obrażają mnie w swojej ignorancji.

Odkąd znalazłem mego Zbawiciela chodzę jego ścieżkami, nigdy nie przestałem by otrzymać swój wieniec, kolorowe drzewa w sadzie są pełne owoców, oddaję tobie modlitwę, post, jałmużnę. Mój wewnętrzny człowiek jest na twoje podobieństwo, mój zewnętrzny człowiek otrzymuje łaskę przez słowo. Nieustannie praktykowałem tą świętą mądrość która otwarła oczy mojej duszy na światło chwały, które pozwoliło mi widzieć rzeczy zakryte i objawiło te które są z otchłani oraz te które są z wysoka."