Wpis z mikrobloga

#zakupy #komputery #it #dell Kupiłem nowy laptop Dell Vostro 15 3515 na Allegro. Laptop ma customową konfigurację sprzedawcy i system instalowany przez sprzedawcę. Uruchomiłem komputer i na start zaczął bardzo hałasować wentylator, sprawdziłem temperatury i pokazywało 90-105 stopni (AMD Ryzen 3 3250U). Później się ustabilizował i było 50 stopni jednak jak np odpaliłem w chrome film 4k na YT to było znowu 100 stopni cały czas i hałasowanie. Pytanie co zrobić żebym nie popełnił błędu. Czy mogę w takim wypadku zażądać natychmiastowej wymiany sprzętu bez bawienia się w procesy gwarancyjne, bo przecież sprzęt przyszedł z wadą. Z tyłu laptopa jest data produkcji 2022. Martwi mnie, że w wielu sklepach internetowych ten model ma status "Wycofany ze sprzedaży". Może, właśnie z tego powodu... Jeszcze wyszedł bios teraz 15 listopada i ten bios był zainstalowany na tym egzemplarzu. Napisałem do sprzedawcy, ale to pewnie w poniedziałek odpowie.
  • 12
  • Odpowiedz
@4rcz4s: tak jak napisał kliknij zrób zwrot a jak sprzedawca odpowie na wiadomość to mu puść jakąś głodną historyjkę czy gdybyś kupił kolejną sztuke to czy przed wysyłką są w stanie ją sprawdzić żebyś znowu nie musiał zwracać
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: TDP procka to 15w a laptop wchodzi nawet na 21w więc fabrycznie jest wykręcony, jak się ustawi w planie zasilanie moc procesora na 95% to to wykręcenie się wyłącza i laptop chodzi maks w 15w TDP` i kultura pracy chłodzenia jest b. dobra. Coś mi się wydaje, że zaprojektowano chłodzenie pod 15w TDP w wyniku nieporozumienia u inżynierów firmy DELL xD
  • Odpowiedz