Wpis z mikrobloga

Powiem tak, pluje na ten śmierdzący pis, pluje na tą tęczową lewice i te ich mordy, które jedyne co mówią to "tak dla aborcji". Ale jednego nie chce, nie chce żeby Unia dyktowała nam warunki, likwidacja samochodów spalinowych, polityka klimatyczna, federalne państwo europejskie, jednolity system podatkowy.. Po tym względem pis mi się podobał że przynajmniej w mediach mówił że jest temu przeciwny. Sam głosowałem za trzecią drogą czy opozycją ale mam nadzieje, że Unia nie wejdzie aż tak bardzo z butami do Polski.

#polityka #sejm #polska
  • 36
  • Odpowiedz
  • 1
@johny-kalesonny: Potrzebne nam wycofanie samochodów spalinowych? Potrzebny nam jednolity system przyjmowania uchodźców? Uważam, że w wielu kwestiach Państwa same powinny decydować co dla nich dobre. W Polsce średnia zarobków to 5000 do ręki i za pare lat ludzie mieliby się przerzucić na auta elektryczne?
  • Odpowiedz
przynajmniej w mediach mówił że jest temu przeciwny.

Szkoda, że było to tylko mówione w mediach kiedy faktycznych działań żadnych nie było. Prężenie muskułów w tvp, wielka husaria, patriotyzm, dbanie o polską suwerenność. A w rzeczywistości przyjmowanie wszystko jak leci i pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet poprzednia prounijna ekipa mniej się sprzedała. Tu, że coś poszło w złym kierunku w UE się zgadzam. Na zwalnianie pisu z odpowiedzialności nie.
  • Odpowiedz
@Eldoka123322: obecnie elektryki są dość drogie, bo to "produkt innowacyjny".
Za jakiś czas ceny się unormują.
Podobnie było z telefonami komórkowymi. Pamiętam, jak w latach 90, "cegłofon" to był "szpan dla biznesmenów", a teraz zwykły Kowalski może sobie przerzucać smartfony widłami ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Potrzebny nam jednolity system przyjmowania uchodźców?


@Eldoka123322: Przepraszam, ale podstawą funkcjonowania UE jest wspólna polityka zagraniczna. Więc oczywiście, że tak

Potrzebne nam wycofanie samochodów spalinowych?


@Eldoka123322: Oczywiście, że tak. Nikt nie chce katastrofy klimatycznej.

Ważne jednak jest to, by podkreślić, że obydwie te sprawy nie są narzucane, ale normalnym trybem głosowane i procesowane przez Unię Europejską. Jest to proces w pełny demokratyczny

W Polsce średnia zarobków to 5000 do ręki
  • Odpowiedz
  • 0
@lewc_rain_zuk: Wiem na czym polega zakaz bo siedzę w branży ale technologia zarówno za 30 jak i 50 lat napewno nie będzie dostępna w taki sposób aby naładować samochód elektryczny do pełna w przeciągu 2 minut :)
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: no tak, bo wycofanie samochodów spalinowych wpłynie na klimat, już pomijam fakt, że tylko w Europie poważnie myśli się o tak radykalnych zmianach. Nie da się walczyć z klimatem w pojedynkę, to tak jakby był pożar domu i gasilibysmy ogień tylko w jednym pokoju, w tym czasie Chińczyk smaży w ogniu kiełbaskę i ma wywalone. Po drugie i najważniejsze, jestem w obozie który twierdzi, że wpływ człowieka na klimat jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Kotouak: Tak wiem, sam obecnie posiadam auto elektryczne ponieważ po pierwsze, daje fajne przyspieszenie i mogę jeździć buspasem a na dodatek jest to moje drugie auto a po drugie posiadam w firmie szybką ładowarkę ale gdybym mieszkał na wsi bądź w małym mieście i miałbym być skazany na elektryka to chyba bym się uwiesił.
  • Odpowiedz
No tak, władze światowe przelatują 100km odrzutowcem w imię ekologii po to aby wykopem musiał przesiąść się na elektryka.


@Eldoka123322: No #!$%@?, jednak to jest inny problem, który przecież od zawsze mamy w naszych społeczeństwach xD Bogacze mogą więcej. Więc ciśnij tych ludzi, że latają samolotami, ale to nie ma związku z całym problemem emisji CO2, którą trzeba i tak ograniczyć.
  • Odpowiedz
że tylko w Europie poważnie myśli się o tak radykalnych zmianach.


@Godir17: To zupełnie nie jest prawda. W transformacji energetycznej uczestniczą również Chiny oraz (trochę chciałbym) USA. Ale też masa innych krajów, które są w porozumieniu paryskim i tokijskim.

I tak, samochody elektryczne w krajach, gdzie energia pozyskiwana jest bezemisyjnie, będą miały ogromny wpływ na ograniczenie emisji.

Po drugie i najważniejsze, jestem w obozie który twierdzi, że wpływ człowieka na klimat
  • Odpowiedz
@Eldoka123322: Jeszcze to pie*dolenie o katastrofie klimatycznej. Putin smrodzi za 1000 takich europ i ma wys*ane na jakis klimat. Raz jak wlali jakieś chemikalia do rzeki to aż się różowa zrobiła ale to ja mam jeździć elektrykiem i szukać ładowarki na trasie w pierdziszewie górnym
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: tak tak, a najwięcej tego smrodu produkuje przeciętny Mirek, dlatego ten Mirek ma dźwigać na swoich barkach cały ten syf, a w tym czasie ogromne korporację zaśmiecające i zatruwające klimat będą ci mówić w reklamach jak masz żyć i najlepiej ubieraj się w lumpie XD To jest zwykły cyrk na kółkach, samochody elektryczne to ślepa ulica w motoryzacji. I tak jestem w tym 1% który nie łapie się do konsensusu,
  • Odpowiedz
dlatego ten Mirek ma dźwigać na swoich barkach cały ten syf, a w tym czasie ogromne korporację zaśmiecające i zatruwające klimat będą ci mówić w reklamach jak masz żyć i najlepiej ubieraj się w lumpie XD


@Godir17: Nikt tak #!$%@? nie mówi, to sobie po prostu zmyślasz xD Reformy muszą być systemowe i są systemowe

I tak jestem w tym 1% który nie łapie się do konsensusu, człowiek nie jest w
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: systemowe udupienie klasy średniej, komentuj komentuj, jeśli uważasz, że radykalne zmiany w gospodarce i wymierające społeczeństwo to nie problem, to chyba coś jest z tobą nie tak, ale za to ogromnym problemem w twoim łbie jest 20 letni diesel na ulicach miasta XD
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Europa jest historycznym liderem emisji, to argument na poziomie, że biali mieli kolonie więc teraz muszą przyjąć cały ten ludzki ściek do siebie i płacić im socjal, co za łeb z ciebie chłopie. Ekologia to choroba psychiczna,kolejny raz się to potwierdza
  • Odpowiedz