Wpis z mikrobloga

Hej, mam mieszkanie 76m² z indywidualnym ogrzewaniem gazowym. Przymierzam się do wymiany kotła na nowy, dwufunkcyjny, najlepiej chyba kondensacyjny. Czy możecie polecić coś, co będzie ekonomiczne, a przede wszystkim ciche? Z tego, co zdążyłam się już dowiedzieć, to chyba pożądana jest możliwie jak najniższa modulacja. Obecnie mam wszędzie grzejniki i podobno podłogówkę tylko w kuchni zrobioną "na powrocie" z grzejnika, jeśli to ma znaczenie. Lubię też mieć podgląd pracy urządzeń w aplikacji na telefon, ale to akurat dodatkowy bajer mógłby być.
Budżet powiedzmy do około 6k zł

Dzięki!

#remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #kociol #kociolgazowy #mieszkanie #budownictwo #pytanieodeksperta #kiciochpyta
  • 11
@mklaudia za tyle nie kupisz kotła z wbudowanym WiFi. Immergas tera v2 lub exa i tybox z bramką tydom powinien się w tej kwocie zmieścić. W jakim mieście ten montaż? :)
  • 0
@KollA: stary jest z otwartą komorą spalania, jest dość głośny i już się trochę sypie (jest zaśniedziały, plastiki się kruszą, śrubki odpadają, ciśnienie wody też trochę skacze). Chciałabym dołożyć sobie trochę komfortu i poczucia większego bezpieczeństwa z nowym piecem, a przy okazji widzieć być może trochę niższe rachunki za gaz
@mklaudia: Tylko myk w piecach bez otwartej komory spalania, to wentylator, który cały czas tłoczy powietrze, a to dodatkowy prąd, który za darmo nie jest i obsługa znacznie droższa, ale plusy może mieć.