Wpis z mikrobloga

Ech mirki, jak trochę ożywić pokój, żeby nie było takiej ponurej #!$%@? jak za oknem?
Mam oszklony balkon i do salonu wpada bardzo mało światła, którego generalnie jest bardzo mało w obecną pogodę. Jakaś lampa z mlecznym abażurem i ciepłą żarówką zrobi robotę? Może jeszcze jakieś dodatkowe lampy? Lampki świąteczne? Jakieś dekoracje, kwiatki? Obecnie mam pokój umeblowany tak bardzo po chłopsku, właściwie same meble, telewizor, kanapa i nic więcej, jedyny bardziej kolorowy akcent to poduszki, które i tak są w tonach szaro-buro-brązowych, więc niewiele dają życia xD
już mnie deprecha łapie od tej naszej polskiej jesieni

#dom #pytanie może #mirabelkopomusz
  • 14
@John_Clin: nie no, myślałem o czymś mniej skomplikowanym i tańszym, jednak akwarium to za duża inwestycja. Bardziej chodziło mi o jakieś proste dekoracje do kupienia w ikei, a nie rybki xd
@cutecatboy polecm kwietnik na ścianę i ze 2-3 kwiaty wiszące albo jakieś takie krzaczaste, albo taką wisząca makrame z kwiatami. Klimacik zrobi sznur takich większych lampek nie choinkowych, albo kilka źródeł nastrojowego światła/świeczki. Zasłony z fajnym wzorem też robią robotę :)
@ulazula: reszta pomysłów super, ale zasłony nie wypalą - nie będę się wdawać w szczegóły, ale mam tak skonstruowane okna, że nie mogę mieć karniszy, a więc i zasłon też nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) zaraz się rozejrzę za jakimiś fajnymi lampkami za to
@cutecatboy: lampki, ale też rypnij sobie albo kwiatki doniczkowe, albo jakieś kolorowe - głównie zielone - grafiki na ściany.
Możesz pomysleć nad kolorowym kocem albo bardziej kolorowymi powłoczkami na poduszki. Jakaś weselsza podkładka pod mysz albo klawiaturę?
@moll: komputer mam akurat w zupełnie innym pomieszczeniu. Kolorowy kocyk i poszewki to dobry pomysł ʕʔ a lampki to masz na myśli lampki typu choinkowego przyczepione np. do okna / mebli? Myślałem też o jakiejś większej lampie, takiej podłogowej, bo obecnie jedynym źródłem światła w tym pokoju jest kinkiet.
@cutecatboy: nie choinkowe. Są takie typowo dekoracyjne. Na przykład kule i one są w takich kolorowych kuleczkach i to jest całoroczne, albo takie "żarówki" staroświeckie. Chociaż koleżanka w kuchni założyła zwykłe choinkowe najpierw jako dekorację, a potem zostawiła całorocznie, bo jej dobrze blat podświetłało do gotowania xD

I jak masz sam kinkiet to stojąca lampa w sumie niezły pomysł.

A co masz na podłodze? Może chociaż mały dywan na środek w
@moll: podłoga póki co jest po chłopsku, czyli pusta xd i tak, dywan to dobry pomysł. Jeszcze nie wiem do końca jaki kolor bym chciał i przede wszystkim jaką teksturę, czy taki puchaty (ładniejszy, ale wydaje się trudniejszy w utrzymaniu), czy może taki bardziej jak ręcznik (nie wiem, czy one mają jakąś nazwę)
@cutecatboy: szukaj pledy. Nie są puchate ale są kolorowe i na podłogę też rzucisz coś takiego...

Kolory to zależy co chcesz uzyskać. Jak ocieplenie to celuj w ciepłe kolory - żółty, czerwony, pomarańczowy, złoty, brązy i beże. Jeśli na tym Ci tak nie zależy to miksuj z fajnymi zimnymi - zielenie i niebieskie, granaty
@moll: poszedłbym w ciepło-beżowo-ziemne kolory, chcemy generalnie wymienić ciemnobrązowe meble na drewniano-białe, jak sobie przeglądam Pinteresta to najbardziej podobają mi się takie wystroje jak pic rel, tylko może nie AŻ tak intensywnie :)
cutecatboy - @moll: poszedłbym w ciepło-beżowo-ziemne kolory, chcemy generalnie wymie...

źródło: boho

Pobierz