Wpis z mikrobloga

@inrzynier: @R4zziell Widzę, że z konkretami muszę. Da się do niego podpiąć klawiaturę + mysz/pada i wrzucić obraz na tv? Jak z jakością obrazu takich gier? Pytam, bo zastanawiam się na ile taki steamdeck jest konkurencją do xbox/ps i na ile jest w stanie zastąpić pcmasterrace?
Da się do niego podpiąć klawiaturę + mysz/pada i wrzucić obraz na tv?


@Saper86: mordo nawet ekspresem do kawy przez SSH możesz sterować, jeśli wiesz jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak z jakością obrazu takich gier?


@Saper86: Jak sobie ustawisz, tak masz, to tylko mobilne APU

na ile taki steamdeck jest konkurencją do xbox/ps


@Saper86: Pod względem wydajności jakbyś chciał grać na TV to konkurencja
Pod względem wydajności jakbyś chciał grać na TV to konkurencja dla PS4


@Leniek: a propos tego - istnieje na steamdeck opcja grania przez streaming nvidii na GeforceNow?

pogram z ziomkami, którzy cisną na multi na pc? - Pytanie pewnie z dupy, ale zupełnie zielony jestem jeśli chodzi o konsole mobilne

Czy Lenovo ew. ROG nie jest lepszą opcją od steamdecka?
Ja to potrzebuje do grania na turbinie


@R4zziell: ja gram na turbinach, generatorach, w samolotach, co tam lubisz. trzeba sprawdzić wcześniej gierkę, że na pewno działa w trybie offline. wydajność super, do starszych gierek AAA (np. teraz gram w Control) jak znalazł + emulatory. bateria trzyma krótko w moim LCD modelu, więc powerbanka mam przy sobie na długie loty.
@Rustyyyy: ale steamdeck rozumiem, że zyskuje możliwością streamingu np. poprzez geforce? Po prostu zastanawiam się nad jakąś alternatywą dla pc pod gry dedykowane tylko pod tę platformę
pogram z ziomkami, którzy cisną na multi na pc? - Pytanie pewnie z dupy, ale zupełnie zielony jestem jeśli chodzi o konsole mobilne


@Saper86: tak. Za wyjatkiem kilku gier ktorych antycheat wymaga Windowsa. Tzn mozesz sobie wgrac i Windowsa na decka ale wtedy zamiast konsoli do gier masz dziwnego laptopa.

Po prostu zastanawiam się nad jakąś alternatywą dla pc pod gry dedykowane tylko pod tę platformę


@Saper86: jak nie wymagasz
@Saper86: tak możesz te apki zainstalować. Ale przed zakupem polecam zobaczyć kilka filmików na yt z tym jak je zainstalować.
Co do gier na Linux Arch SteamOS to stronka Proton DB Tam masz instrukcje jak odpalić gry które według Steam nie są obsługiwane. Generalnie odpalisz niemal wszystko jedynym problemem jest easy anti cheat w grach online. Ma go Call OF Duty Fortnite i chyba Rocket coś tam te samochodziki piłkarzyki
Nakładka
Proton nie emuluje tylko tłumaczy instrukcje w locie. Na chłopski rozum to powinno być średnio wydajne, no ale właśnie tyle jest warty chłopski rozum bo działa super ( ͡° ͜ʖ ͡°)