Wpis z mikrobloga

Prawaki i Lewaki to troche takie odurzone populizmem zombie, co bys nie napisal co sie nie miesci w ich skanonizowanym zasobie pogladow to Cie zwyzywaja od komuchow albo faszystow.
Mysle ze takie poglady wyznaja glownie jednostki sklonne do agresji, skupione na poszukiwaniu konfrontacji i tylko wygranie konfrontacji uznaja za cos w czym moga sie spelnic, tak jakby nie mozna zyc w pokojowej koogzystencji, no i jednostki ekstrapodatne, chwytajace sie wszystkiego byle nie zostac samemu z konsekwencjami swoich decyzji.
Jako osoba pragmatyczna i co za tym idzie oczywiscie centrystyczna, tak wiem wiem, bezpogladowa xD, nie sadze zeby bylo to zdrowe podejscia do swiata, w sensie bycie lewakiem czy prawakiem to zwyczajnie nic innego niz ograniczanie sie, a stoi za tym prostota umyslowa kazaca uchwycic sie kanonu pogladowego, bo lepiej nie myslec, nie analizowac, swiat czarno-bialy jest prostszy do ogarniecia...

#bekazlewactwa #bekazprawakow #centryzm #centryzmradykalny
  • 4
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: Kto jak to, ale centryści to nie powinni innych wyzywać od zombie. Mogę nie lubić prawaków i uważać ich poglądy za głupie, ale przynajmniej jakieś mają i je wyrażają (dopóki to jest robione w sposób legalny). Tymczasem centrysta sam siebie będzie przekonywał, że jest mądrzejszy od tych "radykałów" z obu stron, zawsze przemyśli każdą sytuację i zawsze kieruje się logiką. Często nie dostrzega nawet, że nie każdy ma możliwość takiej
  • Odpowiedz
@kampaw: tak sobie tlumacz, to zwyczajne prostactwo umyslowe przykladac do kazdej sutuacji jakis kanon wyznawanych pogladow i na tej podstawie decydowac. Zreszta, zastanow sie jak wiele Twoich wlasnych przekonan jest rzeczywiscie Twoje a jak wieloma zwyczajnie nasiakles od srodowiska ktore bylo sklonne te kilka Twoich akceptowac. Centryzm to nie brak pogladow a wlasnie posiadanie ich i korzystanie z nich, samodzielne mierzenie sie z decyzjami i trdunoscia oceny, prawaki i lewaki zwyczajnie
  • Odpowiedz